^
Chris Espinosa, pracownik #8 wprowadza się do Apple Park

Chris Espinosa, pracownik #8 wprowadza się do Apple Park

Jaromir Kopp

22 stycznia 2018

Chris Espinosa ma na swoim koncie kilka rekordów. Jest jednym z najmłodszych pracowników Apple. Rozpoczął pracę, mając 14 lat. Jest również najdłużej pracującą osobą w Apple. Działa w firmie od 1976 roku dotąd z małą przerwą na studia. Obecnie jest jedną z pierwszych osób, które rozpoczęły przeprowadzkę do nowej siedziby, Apple Park.

Chris Espinosa od garażu do Apple Park

Karierę rozpoczął w garażu, gdzie niemal do samego początku działalności Apple pracował, pisząc podręczniki oraz programy w BASIC Woźniaka. Na początku lat 80 XX w. miał małą przygodę ze studiami, ale wrócił do firmy, w której jak widać, pracuje nadal.
Brał udział w tworzeniu klasycznego Mac OS, systemu A / UX (unix dla Maców), HyperCard, AppleScript, Xcode i obecnych macOS. Jest częstym prelegentem na WWDC. Od 2014 r. Chris Espinosa pracuje m.in. nad chmurą rodzinną iOS.
Poniżej możecie zobaczyć kilka z pamiątek, które odnalazł podczas sprzątania starego biura przy przeprowadzce.


To właśnie przeprowadzka do nowej siedziby Apple Park stała się powodem tej sentymentalnej podroży, jakiej poddał się Chris Espinosa. Być może gdyby nie przenosiny biura, on sam by nawet nie wiedział jakie skarby z historii Apple zgromadził w swoim biurze.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy