^
Office 2016 doczekał się ważnych aktualizacji

Office 2016 doczekał się ważnych aktualizacji

Jaromir Kopp

20 stycznia 2018

Testowane przez uczestników programu Insider Fast Microsoftu już od października nowe wersje kombajnu biurowego Offcie są już dostępne dla wszystkich.

Office 2016, 16.9.0 (kompilacja 18011602)

O najważniejszych zmianach pisaliśmy już w październiku, gdy wersja testowa trafiła w ręce ochotników. Wśród nich są: Edytowanie z innymi osobami w czasie rzeczywistym i Automatyczne zapisywanie. Czyli dla „Apple Usera” korzystającego z iWork nic nowego. Teraz pozwolę sobie zamieścić małe przypomnienie.

AutoSave

Użytkownicy macOS przywykli do tego, że w większości programów nie muszą pamiętać o systematycznym zapisywaniu zmian. Bardzo mi tej funkcji brakowało, gdy ostatnio musiałem korzystać z Worda przez dwa tygodnie.
AutoSave jest dostępne dla dokumentów zapisywanych w usłudze OneDrive lub SharePoint. Funkcję należy włączyć za pomocą ustawienia na belce okna dokumentu.

Współpraca w czasie rzeczywistym i łatwe udostępnianie

Podczas wiosennych testów pakietu Office na macOS oraz iOS z Łukaszem Banaszakiem przeprowadziliśmy testy porównawcze wspólnej pracy nad jednym dokumentem w Word, PowerPoint, kontra Pages i Keynote. Uczciwie napiszę, że wynik testu nas powalił. To, co w iWork (wtedy jako beta usługi) synchronizowało i pokazywało się na ekranie współedytującego niemal natychmiast, podczas pisania w Office wymagało czasem minut lub odświeżenia dokumentu do synchronizacji. Na szczęście problem został zauważony i niebawem Office pod względem wspólnej edycji dokumentów dogoni pakiet iWork od Apple.
Praca w czasie rzeczywistym nad dokumentem jest możliwa dla subskrybentów Office 365 i dokumentow zapisanych w OneDrive lub SharePoint.
Pełną listę nowości można znaleźć na stornie wsparcia Microsoftu: Wersja ze stycznia 2018 r.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy