^

Microsoft Office niebawem doczeka się ważnych aktualizacji

Jaromir Kopp

3 października 2017

Microsoft udostępnił betatesterom interesujące aktualizacje pakietu Office, tym razem zawierające kilka nowych funkcji, jak AutoSave i wspólną edycję dokumentu w czasie rzeczywistym.

Insider Fast – otwarty program beta testów Microsoftu

Może do niego przystąpić każdy użytkownik Office 365, wystarczy, że zaznaczy w aplikacji Microsoft AutoUpdate odpowiednią opcję i zaakceptuje warunki testów. Właśnie ci odważni testerzy dostali jako pierwsi możliwość zapoznania się z nadchodzącymi nowościami.
Microsoft Office niebawem doczeka się ważnych aktualizacji

AutoSave w Office dla Mac

Użytkownicy macOS przywykli do tego, że w większości programów nie muszą pamiętać o systematycznym zapisywaniu zmian. Bardzo mi tej funkcji brakowało, gdy ostatnio musiałem korzystać z Worda.
Microsoft Office niebawem doczeka się ważnych aktualizacji Autosave Word
AutoSave jest dostępne dla dokumentów zapisywanych w usłudze OneDrive lub SharePoint. Funkcję należy włączyć za pomocą ustawienia na belce okna dokumentu.
Microsoft Office autosave PowerPoint

Współpraca w czasie rzeczywistym i łatwe udostępnianie

Podczas wiosennych recenzji pakietu Office na macOS oraz iOS z Łukaszem Banaszakiem przeprowadziliśmy testy porównawcze wspólnej pracy nad jednym dokumentem w Word, PowerPoint kontra Pages i Keynote. Uczciwie napiszę, że wynik testu nas powalił. To, co w iWork (wtedy jako beta usługi) synchronizowało i pokazywało się na ekranie współedytującego niemal natychmiast, podczas pisania w Office wymagało czasem minut lub odświerzenia dokumentu do synchronizacji. Na szczęście problem został zauważony i niebawem Office pod względem wspólnej edycji dokumentów dogoni pakiet iWork od Apple.
Praca w czasie rzeczywistym nad dokumentem jest możliwa dla subskrybentów Office 365 i dokumentow zapisanych w OneDrive lub SharePoint.

Nowe i nowocześniejsze wzory wykresów

Dodano: Waterfall, Histogram, Pareto, Box & Whisker, Treemap oraz Sunburst.
Na razie z nowości mogą korzystać betatesterzy Word i PowerPoint, ale niebawem nowości zostaną dodane do testowej wersji Excel.
Termin udostępnienia aktualizacji wszystkim użytkownikom nie jest jeszcze znany.
Zródło: https://support.office.com/

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy