Wybierz Strona

Microsoft Office niebawem doczeka się ważnych aktualizacji

Microsoft Office niebawem doczeka się ważnych aktualizacji

  • 0
  • 03.10.2017
Jaromir Kopp

Microsoft udostępnił betatesterom interesujące aktualizacje pakietu Office, tym razem zawierające kilka nowych funkcji, jak AutoSave i wspólną edycję dokumentu w czasie rzeczywistym.

Insider Fast – otwarty program beta testów Microsoftu

Może do niego przystąpić każdy użytkownik Office 365, wystarczy, że zaznaczy w aplikacji Microsoft AutoUpdate odpowiednią opcję i zaakceptuje warunki testów. Właśnie ci odważni testerzy dostali jako pierwsi możliwość zapoznania się z nadchodzącymi nowościami.
Microsoft Office niebawem doczeka się ważnych aktualizacji

AutoSave w Office dla Mac

Użytkownicy macOS przywykli do tego, że w większości programów nie muszą pamiętać o systematycznym zapisywaniu zmian. Bardzo mi tej funkcji brakowało, gdy ostatnio musiałem korzystać z Worda.
Microsoft Office niebawem doczeka się ważnych aktualizacji Autosave Word
AutoSave jest dostępne dla dokumentów zapisywanych w usłudze OneDrive lub SharePoint. Funkcję należy włączyć za pomocą ustawienia na belce okna dokumentu.
Microsoft Office autosave PowerPoint

Współpraca w czasie rzeczywistym i łatwe udostępnianie

Podczas wiosennych recenzji pakietu Office na macOS oraz iOS z Łukaszem Banaszakiem przeprowadziliśmy testy porównawcze wspólnej pracy nad jednym dokumentem w Word, PowerPoint kontra Pages i Keynote. Uczciwie napiszę, że wynik testu nas powalił. To, co w iWork (wtedy jako beta usługi) synchronizowało i pokazywało się na ekranie współedytującego niemal natychmiast, podczas pisania w Office wymagało czasem minut lub odświerzenia dokumentu do synchronizacji. Na szczęście problem został zauważony i niebawem Office pod względem wspólnej edycji dokumentów dogoni pakiet iWork od Apple.
Praca w czasie rzeczywistym nad dokumentem jest możliwa dla subskrybentów Office 365 i dokumentow zapisanych w OneDrive lub SharePoint.

Nowe i nowocześniejsze wzory wykresów

Dodano: Waterfall, Histogram, Pareto, Box & Whisker, Treemap oraz Sunburst.
Na razie z nowości mogą korzystać betatesterzy Word i PowerPoint, ale niebawem nowości zostaną dodane do testowej wersji Excel.
Termin udostępnienia aktualizacji wszystkim użytkownikom nie jest jeszcze znany.
Zródło: https://support.office.com/

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!