^

YouTube wzbogacone o iMessages App

Jaromir Kopp

3 października 2017

Dziś Google zaktualizował aplikację YouTube, dodając jej rozszerzenie iMessages, dzięki któremu można wysyłać linki do filmów wprost z Wiadomości.
YouTube wzbogacone o iMessages App 2

YouTube z rozszerzeniem do Wiadomości.

Wraz z iOS 10, Apple pozwoliło deweloperom na tworzenie rozszerzeń do systemowych Wiadomości (iMessages) jako samodzielne aplikacje lub dodatki do aplikacji iOS.
Dodatek do YouTube pozwala na wyszukiwanie filmów z ostatnio oglądanych oraz z całego serwisu filmowego Google’a, bez wychodzenia z Wiadomości.
Jeżeli adresatem wiadomości jest osoba używająca iMessages, dostanie ona tradycyjny „dymek” z podglądem filmu i dołączonym tekstem. Po puknięciu w podgląd uruchomi się odtwarzacz YouTube wewnątrz Wiadomości, z opcją przejścia do aplikacji. Jeżeli adresat nie ma usługi iMessages lub obiera na komputerze, to dostanie link do filmu i ew. obrazek MMS z podglądem.
YouTube wzbogacone o iMessages App 3 YouTube wzbogacone o iMessages App 4

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy