Jimmy Iovine jest producentem muzycznym, który miał okazję od lat 70 XX w. pracować wielkimi gwiazdami, jak John Lennon, Bruce Springsteen, Patti Smith, U2, Dire Straits, Pretenders, a nawet Lady Gaga. Zakładał też studia nagrań. Trafił do Apple w 2014 wraz z Beats By Dr. Dre, której to firmy był współzałożycielem. W Apple pełni bliżej nienazwaną funkcję.

Odpowiedzialny za sukces Apple Music

Przejęcie za 3 miliardy dolarów Beats By Dr. Dre przez Apple było odpowiedzią na rosnące znaczenie streamingu w dystrybucji muzyki. Jak widać przejęcie było dobrym ruchem. Słuchawki Beats sprzedają się bardzo dobrze, a Apple Music, choć wielu uważało, że Apple się spoźnił, rozwija się dynamicznie.

Podczas spotkania z dziennikarzami w Grammy Museum Jimmy Iovine powiedział, że jest zaangażowany w pomoc szefowi iTunes Eddym Cue’owi, a COE Apple Tim Cook kontynuuje rozwój Apple Music i robi to „na maksa”. Dodał jeszcze, że:

Mam prawie 65 lat, pracuję w Apple od czterech lat, a w ciągu dwu i pół roku Apple Music osiągnęła ponad 30 milionów subskrybentów, a marka Beats kontynuuje swój udany rozwój. Jednak wciąż jest jeszcze dużo do zrobienia. Zobowiązuję się robić wszystko, co Eddy [Cue], Tim [Cook] i Apple, potrzebują, aby pomóc, jak tylko potrafię, w dalszym rozwoju. Jestem w zespole.

Najważniejsze jest to, że jestem lojalny wobec chłopaków z Apple. Kocham Apple i naprawdę kocham muzyków. Dlatego te artykuły [plotki o odejściu przyp. red.] mnie irytowały, ponieważ nie miały nic wspólnego z rzeczywistością.

Wygląda na to, że możemy być spokojni o dalszy rozwój Apple Music.

Źródło: Mac Rumors

Zdjęcie: Wikipedia

Może Cię zainteresować: