^
Jimmy Iovine zaprzecza plotkom, pozostaje wierny Apple

Jimmy Iovine zaprzecza plotkom, pozostaje wierny Apple

Jaromir Kopp

10 stycznia 2018

Jimmy Iovine jest producentem muzycznym, który miał okazję od lat 70 XX w. pracować wielkimi gwiazdami, jak John Lennon, Bruce Springsteen, Patti Smith, U2, Dire Straits, Pretenders, a nawet Lady Gaga. Zakładał też studia nagrań. Trafił do Apple w 2014 wraz z Beats By Dr. Dre, której to firmy był współzałożycielem. W Apple pełni bliżej nienazwaną funkcję.

Odpowiedzialny za sukces Apple Music

Przejęcie za 3 miliardy dolarów Beats By Dr. Dre przez Apple było odpowiedzią na rosnące znaczenie streamingu w dystrybucji muzyki. Jak widać przejęcie było dobrym ruchem. Słuchawki Beats sprzedają się bardzo dobrze, a Apple Music, choć wielu uważało, że Apple się spoźnił, rozwija się dynamicznie.
Podczas spotkania z dziennikarzami w Grammy Museum Jimmy Iovine powiedział, że jest zaangażowany w pomoc szefowi iTunes Eddym Cue’owi, a COE Apple Tim Cook kontynuuje rozwój Apple Music i robi to „na maksa”. Dodał jeszcze, że:

Mam prawie 65 lat, pracuję w Apple od czterech lat, a w ciągu dwu i pół roku Apple Music osiągnęła ponad 30 milionów subskrybentów, a marka Beats kontynuuje swój udany rozwój. Jednak wciąż jest jeszcze dużo do zrobienia. Zobowiązuję się robić wszystko, co Eddy [Cue], Tim [Cook] i Apple, potrzebują, aby pomóc, jak tylko potrafię, w dalszym rozwoju. Jestem w zespole.
Najważniejsze jest to, że jestem lojalny wobec chłopaków z Apple. Kocham Apple i naprawdę kocham muzyków. Dlatego te artykuły [plotki o odejściu przyp. red.] mnie irytowały, ponieważ nie miały nic wspólnego z rzeczywistością.

Wygląda na to, że możemy być spokojni o dalszy rozwój Apple Music.
Źródło: Mac Rumors
Zdjęcie: Wikipedia

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy