^
iPhone SE 2 nie będzie iPhonea SE 2

iPhone SE 2 tylko z bezprzewodowym ładowaniem

Redakcja

10 stycznia 2018

iPhone SE powróci w nowej odsłonie. Jego poprzednik był doskonałym produktem dla osób, które potrzebowały wydajnego telefonu, ale w mniejszej obudowie. Czy iPhone SE 2 będzie wyposażony w rozwiązania technologiczne znane nam z modelu 8?
Apple nie odświeżyło modelu iPhone SE od czasu jego prezentacji w marcu 2016 r. W ubiegłym roku podwoiło jedynie dostępne pojemności do 64 GB i 128 GB. Potem zaczęły się spekulacje na temat jego następcy. Temat nowej wersji budżetowego smartfona firmy Apple rozgorzał pod koniec 2017 r., kiedy to pojawiły się plotki o tym, że nowy iPhone SE będzie przedstawiony już w pierwszym kwartale 2018 roku.

Co kryje wnętrze?

iPhone SE 2 ma być wyposażony w procesor Apple A10 Fusion znany z serii „7”, 2 GB pamięci RAM, 12-megapikselowy aparat tylny, 5-megapikselowy aparat przedni i baterię o pojemności 1 700 mAh. Ma być dostępny z 32 GB lub 128 GB pojemności pamięci.

Bezprzewodowe ładowanie

Dzięki Tekz24 dowiedzieliśmy się, że telefon będzie wyposażony w tylny szklany panel, który umożliwi mu obsługę zgodnych z Qi bezprzewodowych akcesoriów do ładowania. Biorąc pod uwagę fakt, że Apple wprowadziło możliwość bezprzewodowego ładowania w iPhone’ach 8 i iPhonie X, fakt, że wprowadzi tę technologię do swojego czterocalowego smartfona, z pewnością nie jest bezzasadny. Zwłaszcza że Apple wyda w tym roku zaprezentowaną we wrześniu 2017 r. matę ładującą AirPower.

Wygląd bez zmian

Poza tymi zmianami nie powinniśmy się spodziewać znaczącego przeprojektowania bryły iPhone’a SE 2. Na cieńsze ramki i większy ekran raczej nie powinniśmy liczyć.

Krok wstecz?

Kluczem do popularności poprzedniego modelu było wyposażenie go w aktualny jak na owe czasy model procesora. iPhone SE od aktualnych wówczas modeli 6s, różnił się brakiem 3D Touch. Niestety wszystko wskazuje, że w SE 2 różnic w stosunku do iPhone’a 8 będzie dużo więcej. W zasadzie będzie on bliższy modelom serii 7 niż 8.
Czy to procesor A11 Bionic jest zbyt „potężny” dla małego iPhone’a czy znów wygrała ekonomia? Czy Apple znów zrobi krok wstecz, wyposażając model SE 2 w „stary procesor”? Te pytania znów wracają jak bumerang. Czyżby firma nie wyciągnęła odpowiednich wniosków z tego typu działań w przeszłości?
Mam nadzieję, że plotki się nie sprawdzą i w nowym SE od Apple znajdziemy układ A11 Bionic. Wtedy z pewnością stanie się hitem sprzedaży. Właściciele pierwszej generacji iPhone SE zdecydowanie zasługują na więcej!
Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. c_mos

    Mnie by bardziej interesowało, czy będzie minijack na słuchawki 😉