^
appstore-apple

300 milionów dolarów wydano jednego dnia w App Store

Przemysław Marczyński

10 stycznia 2018

W okresie świątecznym klienci Apple wydali na aplikacje ponad 890 milionów dolarów. Są to szacunki z całego świata gdzie gdzie od 24 grudnia przez siedem dni obserwowano wzrost sprzedaży.

Rekordowa sprzedaż aplikacji na iOS

Tylko jednego dnia – 1 stycznia 2018 roku – wydaliśmy w App Store 300 milionów dolarów. To nowy rekord jaki odnotowało Apple w historii sprzedaży aplikacji. Te liczby przekładają się automatycznie na przychody programistów. Liczbą która przemawia do wyobraźni jest również ilość użytkowników która odwiedza sklep Apple każdego tygodnia. Mówimy tu o 500.000.000 osobach przeglądających zasoby App Store.

Programiści na iOS zarabiają miliardy dolarów

Z ciekawych liczb jakie Phil Schiller zdradził warto odnotować, że programiści zarobili w 2017 roku 26.5 miliarda dolarów. Jest to wynik lepszy o 30% zestawiając z rokiem 2016. Od chwili gdy uruchomiono App Store w 2008 roku programiści na platformę iOS zarobili 86 miliardów dolarów.

Najlepsze aplikacje na iOS

Dla użytkowników Apple są to bardzo ważne informacje. Podane wyżej liczby gwarantują nam dostęp do najlepszych aplikacji na platformę mobilną. Jeśli programiści tworzący aplikacje na iOS są w stanie zarobić na swoje utrzymanie to będą również wspierać platformę która ich utrzyma. Tutaj znów pojawia się kwestia czy dobrze, że iOS jest tak szczelnie zamknięty i obwarowany wymogami Apple. Z mojej perspektywy i przypuszczam, że ogromnej liczby programistów takie podejście do minimum ogranicza proces piractwa co przekłada się na sprzedaż oprogramowania.

Rynek aplikacji na iOS będzie rósł

Nie ma mowy o stagnacji w temacie tworzenia oprogramowania na iOS. Nowym bodźcem jest wykorzystanie rzeczywistości rozszerzonej. ARkit otwiera nowe drzwi do wykorzystania potencjału iPhone’a. W sklepie Apple możemy znaleźć już 2000 aplikacji które pracują na nowym silniku oprogramowania. Rewolucja dopiero przed nami.
Informacja za Newsroom Apple

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy