^
Darmowe konta internetowe dla organizacji non-profit, edukacyjnych i rządowych. Na razie w USA

Darmowe konta deweloperskie dla organizacji non-profit, edukacyjnych i rządowych. Na razie w USA

Jaromir Kopp

4 stycznia 2018

Wczoraj Apple rozesłało informację do deweloperów o uruchomieniu programu darmowych kont dla organizacji rządowych, instytucji edukacyjnych i non-profit. Niestety na razie tylko w USA. Jednak ostatnie zdanie komunikatu powoduje, że warto zainteresować się tą informacją już teraz.

Są dodatkowe warunki

Nie wystarczy być organizacją non-profit, akredytowaną instytucją edukacyjną, czy rządową. Konto pozostanie darmowe do momentu, gdy organizacja nie zacznie na nim zarabiać. W momencie pojawienia się na nim płatnych aplikacji lub używających zakupów wewnątrz Apple zacznie pobierać standardową opłatę za konto.
Organizacja wnosząca o darmowe konto musi mieć osobowość prawną, a umowę z Apple musi zawrzeć osoba, która ma władzę prawną, aby podejmować zobowiązania prawne. Może nią być właściciel lub założyciel organizacji, członek zespołu wykonawczego, kierownikiem projektu wyższego szczebla lub osoba z umocowana prawnie.
Kolejnym wymogiem jest posiadanie przez organizację numeru D-U-N-S®. Jego zdobycie nie jest kłopotliwe i dodatkowo jest możliwe za darmo. Ja skorzystałem z usług Bisnode Polska.
Jeżeli organizacja już posiada konto deweloperskie (ale nie typu Enterprise) to może wnieść o przyznanie jej statusu do darmowego konta. W przypadku akceptacji, od następnego okresu nie będą pobierane opłaty. Jednak Apple zastrzega, że nie przyznaje zwrotu za okres już opłacony.

Dlaczego warto się zapoznać już teraz z tą informacją, choć darmowe konta są na razie tylko w USA?

Dlatego, że ostatnie zdanie komunikatu brzmi: „Zwolnienie z opłat za inne kraje będą dodawane w miarę ich udostępniania. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami
Zachęcam do wysyłania zapytań do Apple w sprawie uruchomienia programu w Polsce.
Zródło: Apple

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy