^
Proszę wyłączyć aparaturę medyczną, nadchodzę z Apple Watch s3

Proszę wyłączyć aparaturę medyczną, nadchodzę z Apple Watch s3

Jaromir Kopp

4 stycznia 2018

Według serwisu 9to5mac niektórzy użytkownicy doświadczyli powtarzających się restartów swoich Apple Watch s3 (obu wersji) w pobliżu sprzętu medycznego.

Wszechobecne fale elektromagnetyczne

Jeszcze nie tak dawno w samolotach i w pobliżu sprzętu medycznego zalecano, a wręcz nakazywano wyłączenie urządzeń elektronicznych. Mogły one zakłócić pracę przyrządów pokładowych i delikatnej aparatury medycznej.
Teraz jest odwrotnie, to Apple Watch s3 (wersja z i bez modemu) w pobliżu aparatury medycznej zwłaszcza na oiomach potrafi się bez powodu restartować i zawieszać.
9to5mac opisał przypadek pielęgniarki, której zegarki zawiesza się niemal co godzinę. Zegarki, bo problem powrócił nawet po wymianie na nowy egzemplarz. A nie jest to jedyny przypadek. Na forum Apple powstał cały wątek dotyczący podobnych problemów.

Tylko Apple Watch s3, problem z W2?

Interesujące jest to, że problem interferencji powodujących restarty zgłaszają praktycznie wyłącznie użytkownicy najnowszej serii zegarków. Właśnie w tej serii Apple zastosował własny układ odpowiedzialny za łączność bezprzewodową W2. Istnieje spore ryzyko, że to właśnie on jest podatny na zakłócenia bardziej niż inne układy tego typu.
Jest jednak spora szansa, że problem zostanie rozwiązany aktualizacją systemu.
Zdjęcie tytułowe pochodzi z serwisu Tech in sights

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy