Wczoraj Apple rozesłało informację do deweloperów o uruchomieniu programu darmowych kont dla organizacji rządowych, instytucji edukacyjnych i non-profit. Niestety na razie tylko w USA. Jednak ostatnie zdanie komunikatu powoduje, że warto zainteresować się tą informacją już teraz.
Są dodatkowe warunki
Nie wystarczy być organizacją non-profit, akredytowaną instytucją edukacyjną, czy rządową. Konto pozostanie darmowe do momentu, gdy organizacja nie zacznie na nim zarabiać. W momencie pojawienia się na nim płatnych aplikacji lub używających zakupów wewnątrz Apple zacznie pobierać standardową opłatę za konto.
Organizacja wnosząca o darmowe konto musi mieć osobowość prawną, a umowę z Apple musi zawrzeć osoba, która ma władzę prawną, aby podejmować zobowiązania prawne. Może nią być właściciel lub założyciel organizacji, członek zespołu wykonawczego, kierownikiem projektu wyższego szczebla lub osoba z umocowana prawnie.
Kolejnym wymogiem jest posiadanie przez organizację numeru D-U-N-S®. Jego zdobycie nie jest kłopotliwe i dodatkowo jest możliwe za darmo. Ja skorzystałem z usług Bisnode Polska.
Jeżeli organizacja już posiada konto deweloperskie (ale nie typu Enterprise) to może wnieść o przyznanie jej statusu do darmowego konta. W przypadku akceptacji, od następnego okresu nie będą pobierane opłaty. Jednak Apple zastrzega, że nie przyznaje zwrotu za okres już opłacony.
Dlaczego warto się zapoznać już teraz z tą informacją, choć darmowe konta są na razie tylko w USA?
Dlatego, że ostatnie zdanie komunikatu brzmi: „Zwolnienie z opłat za inne kraje będą dodawane w miarę ich udostępniania. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami”
Zachęcam do wysyłania zapytań do Apple w sprawie uruchomienia programu w Polsce.
Zródło: Apple
0 komentarzy