^
Xcode będzie lepszy, Apple kupiło Buddybuild

Xcode będzie lepszy, Apple kupiło Buddybuild

Jaromir Kopp

3 stycznia 2018

Xcode jest podstawowym narzędziem do tworzenia aplikacji na platformy Apple. Przez wielu jest również uważany za najlepsze pomimo wad.

Xcode 12 GB i rośnie

Choć deweloperzy dynamitem oderwani od Androida usiłują używać jakichś zamienników, to król jest jeden. I jak to władca potrafi czasem doświadczyć swoich poddanych. Np. wczoraj Xcode zwiesił mi się dwa razy, na szczęście nie spowodowało to strat w kodzie, a nawet na moim MacBook Air 2013 i7, Xcode uruchamia się szybko. Choć przy stałej rozbudowie trafiają się nowe problemy, to mam wrażenie, że w sumie, z każdą wersją jest ich coraz mniej.
Jednak wracamy do tematu. Apple co jakiś czas udoskonala swój system do tworzenia i zarządzania aplikacjami, dokonując przejęć. Tak się stało np. z TestFlight, który teraz jest integralną usługą iTunes Connect.

Buddybuild

Oto jak kanadyjska firma tak opisuje swoje rozwiązanie:

Buddybuild łączy ciągłą integrację, ciągłe dostarczanie i rozwijanie rozbudowującego się systemu przekazu informacji zwrotnych w jedną, bezproblemową platformę. […] Dzięki Buddybuild możesz skupić się na tym, co najważniejsze: tworzyć niesamowite aplikacje.

Mówiąc prościej: Buddybuild dostarcza narzędzi do łatwiejszej integracji z systemami kontroli wersji oraz testowania produktów. Rozwiązania Buddybuild są płatne i nadal dla ich obecnych klientów będą dostarczane bez zmian, jednak nie będą oferowane nowym klientom.
Fragment oficjalnego komunikatu brzmi: Cieszymy się, że zespół Buddybuild dołączył do grupy inżynierów Xcode w Apple, aby tworzyć niesamowite narzędzia dla programistów dla całej społeczności iOS.
Choć pracownicy Buddybuild stali się członkami zespołu Xcode, to nadal będą stacjonować w kanadyjskim Vancouver.
Ciekawe jak długo będziemy musieli czekać na efekty tego przejęcia i w jakiej postaci pojawią się one w Xcode. Interesujące jest również, czy będą dostępne za darmo, czy częściowo lub całkowicie płatne.
Źródła: Mac RumorsBuddybuild

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Wiktor Wójcik

    Ja chciałbym w XCode nowszego designu i lepszej integracji z testowanymi aplikacjami na iOS. Na przykład oddzielnej aplikacji, która byłaby mini-TestFlight. Chciałbym też Swift Playground na Mac.