^
Final Cut Pro X

Nowy Final Cut Pro X 10.4 już dostępny

Przemysław Marczyński

14 grudnia 2017

Program do edycji wideo od Apple – Final Cut Pro X otrzymał darmową aktualizację, przynoszącą duże zmiany w możliwościach programu do obsługi materiału w formacie 8K i filmów 360 VR. Plik aktualizacyjny waży ponad 3 GB.

Wirtualna rzeczywistość w Final Cut

Wersja Final Cut Pro X 10.4 to przede wszystkim aktualizacja kładąca nacisk na możliwość edycji materiału wideo dla wirtualnej rzeczywistości. Dodano możliwość importu i edycji filmów kręconych w 360 stopniach. Wprowadzono wsparcie dla gogli VR. Użytkownicy mogą bezpośrednio przesyłać filmy panoramiczne na serwisy Facebook i YouTube.

Lepsze zarządzanie kolorami

Poprawiono korektę kolorów. Teraz ta opcja ma swoją zakładkę w inspektorze dzięki czemu mamy do niej łatwy dostęp. Zmieniono sposób wyboru kolorów. Nowe „koła barw” pozwalają precyzyjniej zarządzać barwami w filmie.

Nowe formaty. Wsparcie dla HDR i HEVC

Final Cut Pro X pozwala na import i tworzenie filmow w formatach High Dynamic Range oraz H.265. Program pozwoli na obsługę zdjęć w formacie zapisu znanym z nowego iOS – HEIF.

Wsparcie dla iOS

Nareszcie będziemy mogli wykorzystywać narzędzia z iOS do tworzenia materiału do wykorzystania w Final Cut. Z łatwością wyślemy z iMovie projekty do Final Cut Pro.
Aktualizacja oprogramowania jest darmowa dla wszystkich użytkowników Final Cut Pro X .
Cena aplikacji 1399,00 zł
Link do sklepu – zobacz
Witryna programu: https://www.apple.com/final-cut-pro/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy