^

Nawigacja wewnątrz budynków w iOS 11

Redakcja

14 grudnia 2017

System iOS 11 posiada możliwość nawigacji wewnątrz budynków. To jedna z nowych funkcji systemu która do tej pory dyskretnie była przemilczana przez Apple. Dziś funkcja ta oficjalnie pojawia się na stronie Wsparcia technicznego, jako jedna z funkcji najnowszego iOS.

Nawigacja w 34. portach lotniczych

Na stronie Apple związanej z funkcjami iOS 11 znaleźć można informację, że już 34 porty lotnicze obsługują nawigację wewnątrz budynków. Na liście krajów które wspierają to rozwiązanie obok Stanów Zjednoczonych znajdziemy Niemcy, Holandię i Szwajcarię.

Nawigacja w supermarketach tylko w Stanach

Nawigowanie po dużych marketach również jest wspierane przez funkcję „wewnętrznych map”. Na dziś jednak są to tylko duże aglomeracje w Stanach Zjednoczonych. Możemy tu wymienić takie miasta jak: Chicago, Nowy Jork, Los Angeles, San Francisco i Waszyngton.

Co oferuje wewnętrzna nawigacja Apple

Aplikacja Mapy pozwoli nam w łatwy sposób poruszać się po dużych budynkach użyteczności publicznej. Na lotniskach zlokalizujemy odpowiednie wyjścia do terminali, punkty kontroli i miejsca na odbiór bagaży. W supermarketach będziemy mogli filtrować sklepy, szukając odpowiednich zakupów jak: buty, jedzenie czy kosmetyki.
Kompletną listę miejsc gdzie wspierana jest wewnętrzna nawigacja można zneleźć pod tym adres.
Więcej o iOS 11 – https://www.apple.com/ios/ios-11/
Źródło: MacRumors

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Tomasz Kowalski

    Niestety w swoim telefonie Mapy od Apple przesunąłem na odległy pulpit. W Polsce liczą się tylko Mapy od Google i OSM (ew Automapa – jak ktoś lubi płacić).