^

Instagram i znów coś do śledzenia… tym razem hasztagi

Jaromir Kopp

13 grudnia 2017

Wczorajsza aktualizacja Instagram przyniosła dość interesującą nowość. Od teraz będziemy mogli nie tylko śledzić (obserwować) osoby, ale również konkretne hasztagi.

Temat bywa ciekawszy

Do takich wniosków musieli dojść w Instagram-ie i dodali funkcję śledzenia hasztagów. Zdarza się tak, że obserwowane osoby publikują zdjęcia i filmy, z których interesują nas tylko wybrane tematy. Np. związane z technologią #IoT. Od teraz, zamiast obserwować wiele osób, narażając się na ich zdjęcia z pobytu w restauracjach lub wybryki ich kotów wystarczy, że zaczniemy śledzić hasztag. Oczywiście skuteczność tej metody zależna będzie od poprawnego oznaczania przez nich zdjęć.
Instagram i hashtag'i
Aby przetestować tę nową funkcję, wystarczy kliknąć w interesujący nas hasztag pod dowolnym zdjęciem. Następnie na ekranie z publikacjami oznaczonymi tym hasztagiem, klikamy w „Obserwuj”. I gotowe. Aby zrezygnować, znów należy odnaleźć hasztag i kliknąć w „Obserwujesz”

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy