^
AirPort Base Stations niespodziewanie zaktualizowane

AirPort Base Stations niespodziewanie zaktualizowane

Jaromir Kopp

13 grudnia 2017

Apple wczoraj udostępniło aktualizację oprogramowania dla stacji bazowych AirPort Express, AirPort Extreme oraz dysku sieciowego AirPort Time Capsule. Dla urządzeń z WiFi-ac nowa wersja oprogramowania ma oznaczenie 7.7.9, dla WiFi-n 7.6.9.

Stare, ale wspierane

Routery i NAS Apple nie są rozwijane od ponad roku. W 2016 Apple rozwiązał zespół zajmujący się nimi i skierował pracowników do innych zadań. Jednak nadal znajdują się w ofercie.
AirPort Base Stations zaktualizowane

Podatność na KRACK Attacks

Wg dokumentacji, aktualizacja dotyczy głównie odkrytej niedawno podatności protokołu WiFi na ataki zwane ogólnie Key Reinstallation Attacks — KRACK. Jest to luka w założeniach protokołów WiFi, a nie w urządzeniach lub oprogramowaniu. Aby ją „załatać”, urządzenie musi przestać wspierać pewnie funkcje standardu. Jak już pisaliśmy wcześniej iOS „w założeniach”, praktycznie był odporny na ten problem, właśnie dzięki niepełnej implementacji. Teraz Apple „załatało” stacje bazowe, aby chronić inne urządzenia korzystające z ich sieci.
Więcej o błędach, jakie załatano, możecie przeczytać w informacji o aktualizacji.
Aktualizację możecie zainstalować za pomocą AirPort Utility (Narzędzie AirPort).

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. sportpoz

    Żałuję, że Apple tak po prostu wycofało się z rynku routerów. Bardzo liczyłem na następcę AirPort-a. Extreme to bardzo udany router z którego korzystam do dziś bez żadnych problemów.