^
iMac Pro dostępny do 14 grudnia!

iMac Pro dostępny od 14 grudnia!

Jaromir Kopp

12 grudnia 2017

Tym razem Apple nie zawiódł. Zgodnie z obietnicą iMac Pro będzie dostępny w tom roku, również w Polsce „już” od 14 grudnia.

iMac Pro: ucieczka naprzód

Aktualizacja: znamy ceny iMac Pro w Polsce!
Tym produktem Apple zamknął usta, twierdzącym, że firma nie dba już o profesjonalistów. Przynajmniej na jakiś czas powinni zamilknąć.
iMac Pro jest naszpikowany rozwiązaniami, czyniącymi go naprawdę ogromnie wydajną stacją roboczą, w całkiem przyzwoitej cenie (jak na możliwości sprzętu oczywiście). Od 10-Gigabitowej karty sieciowej, przez wspaniały ekran o rozdzielczości 5k, dysk SSD 1 TB o przepustowości 3 GB/s, 4 wyjścia Thunderbolt 3, po procesor 8, 10 lub 18 rdzeniowy i układy graficzne, wszystko jest, jak na „pro” przystało.
Co więcej, poszlaki znalezione w kodzie systemu, o których już pisaliśmy, świadczą o rozwiązaniach, zastosowanych po raz pierwszy. Np. dodatkowy procesor A10 nadzorujący uruchamianie i bezpieczeństwo systemu oraz być może nasłuchujący „Hey Siri”. W końcu do czegoś 4 mikrofony znajdujące się w komputerze muszą być użyte.

Cena iMaca Pro

Niestety nie znamy jeszcze polskich cen. W sklepie US Apple również nie podaje kwot. Znamy jedynie koszt podstawowej wersji, przedstawiony na WWDC w czerwcu. To 4999$. Do czwartku już niedaleko, czyli niebawem poznamy więcej tajemnic.
Ważne: w zestawie dostajemy wyjątkową klawiaturę i mysz. Obie tak jak komputer, w kolorze gwiezdnej szarości, mają być nie do kupienia „luzem”.
Więcej dowiecie się ze strony: https://www.apple.com/pl/imac-pro/

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. czif

    Pozwól, że Cię poprawię. Pisząc ceny w dolarach amerykańskich znak tej waluty stawiamy przed liczbą, np. $4999

  2. czif

    Czasem brak przecinków, a czasem ich za wiele.
    Nie mogę zaznaczyć tekstu na iPhone, by przytoczyć przykład, a muszę już wychodzić, także pozdrawiam, a zarazem czekam na nowe artykuły i odcinki podcastu 🙂