^

Nowa aplikacja Apple Heart Study

Redakcja

30 listopada 2017

Apple deklarowało wiele działań związanych z ochroną naszego zdrowia. Jak widać nie były to tylko deklaracje i firma przeszła do czynów. Dziś opublikowała swoją nową aplikację Apple Heart Study. 
Aplikacja służy do badań naszego tętna bazując na czujniku, w który wyposażono Apple Watch. Gromadzi ona dane na temat nieregularnego rytmu serca i powiadamiania użytkowników, u których może występować migotanie przedsionków.
Jest to główna przyczyna udaru, która jest odpowiedzialna za około 130 000 zgonów i 750 000 hospitalizacji w stanach Zjednoczonych każdego roku. Wiele osób nie doświadcza objawów, dlatego migotanie przedsionków często bywa niezdiagnozowane.
Aby obliczyć częstość rytmu serca i rytm, czujnik Apple Watch wykorzystuje zielone diody LED migające setki razy na sekundę, a światłoczułe fotodiody wykrywają ilość krwi przepływającej przez nadgarstek. Unikalna konstrukcja optyczna czujnika zbiera sygnały z czterech różnych punktów na nadgarstku, a po połączeniu z potężnymi algorytmami oprogramowania, Apple Watch izoluje rytmy serca od innych hałasów. Aplikacja Apple Heart Study wykorzystuje właśnie tą technologię do identyfikacji nieregularnego rytmu serca.
 Apple Heart Study
Przy tym badaniu Apple współpracuje z firmą Stanford Medicine. Jeśli zidentyfikowany zostanie nieregularny rytm serca u uczestników badania, otrzymają oni powiadomienie na swoim Apple Watch’u i telefonie oraz bezpłatną konsultację z lekarzem prowadzącym badania a także plaster elektrokardiograficzny (EKG) w celu dodatkowego monitorowania.
Niestety aplikacja Apple Heart Study jest narazie dostępna tylko w amerykańskim sklepie App Store. Mogą ją pobrać użytkownicy którzy ukończyli 22 lata i mają serię zegarków Apple Watch 1 lub nowszą.
Żródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Mariusz

    Uuuu nie mam serii. Mam tylko jeden.