^

Jonathan Ive. Życie w Apple Park i nowy iPhone X

Redakcja

30 listopada 2017

Jonathan Ive, szef działu projektowania Apple odpowiedzialny za wzornictwo produktów z nadgryzionym jabłkiem niezbyt często pojawia się publicznie i w mediach.
Tym razem jednak udzielił wywiadu dla Smithsonian Magazine. Opowiada w nim przede wszystkim o tym, jak zaczął tworzyć różne rzeczy z ojcem, który był nauczycielem i złotnikiem zarazem. Przez lata budowali meble, gokarty i części do domku na drzewie. Pracowali w drewnie oraz w różnych metalach. Opowiada też o tym, że od najwcześniejszych lat uwielbiał rysować i tworzyć różne rzeczy.
Popularny Jony skupił się także na nowej siedzibie Apple. Wspomniał o ogromnej przestrzeni w Apple Park. Według niego pozwala ona na współpracę całego zespołu projektowego. Projektanci przemysłowi, eksperci od fontów, eksperci w zakresie grafiki ruchomej i projektanci interfejsów komputerowych mogą się spotkać, aby współdziałać w nowy sposób i dzielić się pomysłami. Dodatkowo w przestrzeni projektowej znajduje się również kilka frezarek do tworzenia prototypów, które według Ive’a stanowią integralną część procesu projektowania.
Padło też kilka słów o iPhonie X. Według projektanta zastosowana w nim konstrukcja ze szkła i wyświetlacz od krawędzi do krawędzi to coś, do czego Apple „dążyło od lat”. W kontekście iPhone’a X wspomniał również o tym, jak ważna jest rola oprogramowania w doświadczeniach użytkownika.
Resztę wywiadu, w tym anegdoty dotyczące dzieciństwa Ive’a i zegarka Apple Watch możecie przeczytać tutaj.
Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy