^
Gimbal-FeiyuTech-A2000

Gimbal FeiyuTech A2000

Przemysław Marczyński

30 listopada 2017

Wideo podbija internet. Z każdej strony analitycy mówią, że tu leży przyszłość sieci. Popularność serwisów wideo i wprowadzanie przez największe witryny społecznościowe „nadawania na żywo” pokazują wyraźnie jak film rośnie w siłę. Stajemy jednak przed problemem uzyskania najlepszej jakości obrazu. Nasze wymagania rosną i producenci wideo muszą za nimi podążać. Jednym z najprostszych rozwiązań poprawiających stabilizację obrazu jest Gimbal. Miałem okazję przez pewien czas sprawdzić jak sprawuje się najnowszy produkt firmy FeiyuTech – model A2000.
Sam stawiam pierwsze kroki w temacie wideo. Dla mnie to zupełnie nowa przestrzeń działania i zdobywania wiedzy. Gdy w skrzynce e-mail pojawił się e-mail z propozycją przetestowania nowego gimbala niewiele się zastanawiałem bo urządzenia tego typu bardzo mnie ciekawiły właśnie w temacie kręcenia filmów. Pozwólcie zatem opowiedzieć Wam pierwsze wrażenia podczas użytkowania FeiyuTech A2000.

Bogate wyposażenie

FeiyuTech2000-1
Od FeiyuTech otrzymujemy kompletny sprzęt który natychmiast możemy zaprzęgnąć do pracy. W eleganckim opakowaniu znajdziemy jednoręczny uchwyt, cztery akumulatorki z ładowarką, kabel USB i niewielkich rozmiarów statyw.

Wysoka jakość

FeiyuTech2000-2
FeiyuTech A2000 już w pierwszym kontakcie robi doskonałe wrażenie. Nie ma tu mowy o jakimś plastiku, elementach delikatnych które łatwo możemy uszkodzić. Czuć w ręku poważny sprzęt do pracy. Nie jest to zabawka ale narzędzie które ma nam pomóc w każdych warunkach zrobić świetne ujęcia wideo.

Bezpieczeństwo sprzętu


Model Alfa 2000 został w głównej mierze stworzony do wykorzystania z lustrzankami. Waga jaką możemy zawiesić na gimbalu to aż dwa kilo sprzętu który zazwyczaj nie jest tani. Dlatego nikt z nas nie powierzy sprzętu niepewnej konstrukcji. FeiyuTech A2000 całkowicie rozwiewa wszelkie wątpliwości co do problemów bezpieczeństwa. Wspominałem wcześniej o sztywnej metalowej konstrukcji. Do tego dochodzą jeszcze konkretne śruby regulacyjne, prowadnica którą montujemy do aparatu i dodatkowe zabezpieczenie na torze regulacji samego aparatu.
FeiyuTech2000-4
Nawet w przypadku gdy z niewyjaśnionych przyczyn aparat wysunie się z prowadnicy (trudno mi sobie to wyobrazić) to FeiyuTech ma dodatkowe zabezpieczenie które nie pozwoli całkowicie wypaść z mocowania. Musimy dodatkowo wcisnąć przycisk aby zdjąć aparat z gimbala.

Wygoda użytkowania

FeiyuTech2000-5
Pierwszym etapem jaki musimy przejść jest kalibracja zamontowanego urządzenia. Polega ona na odpowiednim ustawieniu aparatu w osi aby obiektyw swobodnie wisiał w dół. Dzięki skali na ramionach gimbala cały proces powinniśmy przejść bez większych problemów.
Uchwyt jest na tyle długi, że możemy chwycić go oburącz. Przy dłuższych sesjach ma to znaczenie bo dźwiganie nawet kilograma podczas nagrywania wideo może wymagać od nas niemałego wysiłku.

Pod rączką skrywają się dwa akumulatorki o pojemności 2200 mAh. Powinny starczyć na kilka godzin pracy. Świetnie, że FeiyuTech nie przyoszczędziło dając nam w zestawie dwa dodatkowe akumulatory na wypadek ładowania jednego kompletu.
FeiyuTech2000-6
Obsługa gimbala znajduje się pod naszym kciukiem. Joystickiem będziemy obracać zamontowanym aparatem w dowolnym kierunku. Będziemy mogli również ustalić tryb nagrywania. Kolorowa dioda informuje nas o poziomie naładowania baterii.

Precyzyjna kontrola FeiyuTech A2000

Gimbal FeiyuTech A2000 wyposażono w wyjątkowo cichy silnik szczotkowy. Jest on na tyle silny, że bez problemu obracał lustrzankę Nikon D500 z zapiętym obiektywem 18-105. Regulacja odbywa się we wszystkich trzech płaszczyznach. Możemy tutaj wykorzystać trzy tryby pracy: panorama i śledzenie – podążanie za wybraną osią po której porusza się operator oraz tryb blokady – poziom i kierunek rejestracji wideo jest zawsze ten sam.

Obsługa z iPhone’a


Alfą 2000 możemy sterować przy pomocy iPhone’a. Służy do tego specjalna aplikacja którą za darmo możemy pobrać ze sklepu Apple. Konfiguracja jest prosta i polega na wyszukaniu gimbala przez telefon. Reszta dzieje się całkowicie automatycznie. Dzięki aplikacji możemy sterować nagrywaniem na odległość. Możemy umiejscowić kamerę na statywie i bez jej dotykania obsługiwać ruchy gimbala.
FeiyuTech A2000 to wyjątkowy sprzęt. Już od pierwszego kontaktu mamy wrażenie, że obcujemy z urządzeniem wysokiej jakości. To uczucie nie mija z czasem użytkowania sprzętu. A2000 bezdyskusyjnie przekonuje do siebie swoją jakością wykonania i bogatym wyposażeniem. Ten gimbal to prawdziwe narzędzie pracy do filmowców. Jest bardzo solidnie wykonane, potrafi obsługiwać tryby śledzące ruch i co bardzo ważne jest w stanie unieść ciężki sprzęt. Osoby poszukujące solidnego sprzętu powinny zatrzymać się nad ofertą FeiyuTech i jego nowego sprzętu.

Witryna Gimbal FeiyuTech A2000 – http://www.feiyu-tech.pl/a2000
Cena: 2099,00 zł.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy