^

Doskonała sprzedaż iPhone'a X

Przemysław Marczyński

29 listopada 2017

iPhone X sprzedawał się niewiarygodnie dobrze w czasie promocji jakie miały miejsce w zeszłym tygodniu. Z okazji Black Friday sprzedało się 6 milionów sztuk najnowszego iPhone’a.

4 miliony iPhone’ów w tydzień

Tak dobre wyniki przedstawił analityk Jun Zhang. Analityk z Rosenblatt zakłada, że sprzedaż iPhone’a X w grudniu sięgnie 4 milionów w przeciągu tygodnia. Dziś telefon ten sprzedaje się w ilości 3 milionów na tydzień. Grudzień do najbardziej gorący okres w handlu z uwagi na święta. Dla Apple może się okazać niesamowitym wzrostem w przychodach firmy.

15 milionów iPhonów sprzedanych w Czarny Piątek

W tym samym raporcie Jun Zhang stwierdza, że w czasie Black Friday sprzedało się 15 milionów wszystkich iPhone’ów. Jest to doskonały wynik dla Apple tym bardziej, że MacRumors podaje za najlepiej sprzedającymi się gadżetami w tym czasie były AirPods’y i iPad.

Święta będą należeć do iPhone’a

I tutaj znów padną liczby które powodują uśmiech na twarzy analityków Apple. Szacuje się, że w świątecznym kwartale zostanie sprzedanych około 30 milionów iPhone’ów X. Natomiast wszystkich telefonów od Apple w tym czasie opuści sklepy w ilości 80 milionów sztuk.
Recenzję iPhone’a X przeczytacie w najnowszym wydaniu Mój Mac Magazyn – pobierz za darmo.

Witryna iPhone’a X – https://www.apple.com/pl/iphone-x/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Kokolino9667

    W analogicznym okresie ubiegłego roku, Apple sprzedało 78,3 mln sztuk wszyskich iPhone’ów, jeżeli sprawdzą się przewidywania dotyczące obecnego roku, i sprzedaż osiągnie wysokość na poziomie 80 mln sztuk!, to będzie to wzrost sprzedaży o ok. 1,7mln sztuk, co przekłada się na ok 2%. Mając na uwadze, że błąd statystyczny wynosi 3% to raczej nie oznacza sukcesu!, jeżeli dodamy do tego wprowadzenie zupełnie odmienionego modelu, jakim jest iPhone X, to powinno raczej mówić się o porażce!, a nie o sukcesie. Sukces to był jak Apple wprowadzało model iPhone 6/6 Plus a nie teraz gdy ( o ile sprawdzą się przewidywania ) wszedł do sprzedaży model X! Uważam ze wszystkiemu winna jest CENA!, na jaką został wyceniony X, nie pomogła nawet agresywna i natarczywa reklama promująca wspomniany model ( X ). Apple i tak wszystko obróci w ” SUKCES ”!