Wybierz Strona

Własny dzwonek z Garage Band, jak dodać, jak zrobić

Własny dzwonek z Garage Band, jak dodać, jak zrobić

  • 0
  • 15.11.2017
Jaromir Kopp

W iOS dostajemy dość pokaźny zasób własnych dzwonków i dźwięków. Inne możemy dokupić lub wgrać za pomocą iTunes. Jednak ta ostatnia metoda czasem nawet dla mnie bywa irytująca. Z pomocą przychodzi Garage Band, którym możemy nie tylko wgrać dźwięk do iOS, to dodatkowo samemu go skomponować!

Przykład: Reflection z iPhone X

Jeżeli chcemy dodać jako dzwonek jakiś istniejący plik muzyczny, najpierw trzeba go pobrać. Jest na to wiele sposobów, opiszę wam przetestowany na sobie.
Pobieramy plik z dźwiękiem do iCloud Drive. Na macOS po prostu zapisujemy go ba biurku lub w dokumentach (pod warunkiem, że mamy włączone „Dokumenty w chmurze”). Na innych systemach można go dodać do iCloud za pomocą panelu WWW.
Na iOS niestety nie udało mi się zapisać w iCloud pliku muzycznego, ale bez problemu udaje się to z jego skompresowaną wersją np. z tej strony: iPhone Tricks. Po zapisaniu zip możemy go rozpakować z pomocą aplikacji Pliki. „Podglądamy” jego zawartość i zapisujemy już jako rozkompresowany w wybranym miejscu iCloud Drive.
Własny dzwonek z Garage Band, jak dodać, jak zrobić 3 Własny dzwonek z Garage Band, jak dodać, jak zrobić 3
Gdy już mamy w iCloud Drive plik z dźwiękiem, otwieramy Garage Band. Klikamy w plusa, aby utworzyć nową kompozycję. W „Live loops” wybieramy „Nowy”. Przy pierwszej pustej ścieżce klikamy plus i w menu wybieramy „Pętle”, dalej zakładkę „Pliki audio” i „Przeglądaj rzeczy w aplikacji Pliki”. Nasz dodany dźwięk może pojawić się w „Ostatnie” lub będziemy musieli go poszukać w „Przeglądaj”. Następnie metodą „Przeciągnij i upuść” umieszczamy go w pierwszym wolnym miejscu ścieżki.
Własny dzwonek z Garage Band, jak dodać, jak zrobić 12 Własny dzwonek z Garage Band, jak dodać, jak zrobić 13Własny dzwonek z Garage Band, jak dodać, jak zrobić 14Własny dzwonek z Garage Band, jak dodać, jak zrobić 10
Teraz wystarczy już jedynie „nagrać” dzwonek. Klikamy w czerwoną kropkę i po odliczaniu pukamy w dźwięk, aby zaczął być odtwarzany. Po nagraniu klikamy kwadrat, czyli stop. Przechodzimy do „Moje utwory” (trójkąt w lewym górnym rogu), przyciskamy kompozycję i z menu wybieramy „Udostępnij” oraz „Dzwonek”. Po wyeksportowaniu wystarczy już tylko wybrać dźwięk w Ustawieniach.
Własny dzwonek z Garage Band, jak dodać, jak zrobić 6Własny dzwonek z Garage Band, jak dodać, jak zrobić 4Własny dzwonek z Garage Band, jak dodać, jak zrobić 5

Kompozycja własnego dzwonka

Zabawę w kompozytora najłatwiej zacząć od „Live loops”. Wybieramy ulubiony gatunek muzyczny, a potem szalejemy, włączając dotwarzanie sampli na ścieżkach. Musicie sami poeksperymentować. To fajna zabawa nawet dla totalnego laika. Gdy nabierzecie pewności, po prostu włączacie nagrywanie i zapisujecie własny dźwięk. Dalej postępujecie tak, jak to było opisane wyżej. Pamiętajcie o ograniczeniu czasu dzwonka w iOS do 1 minuty.
Własny dzwonek z Garage Band, jak dodać, jak zrobić 9
Uwaga! Opis odnosi się do najnowszych wersji iOS oraz Garage Band.
Miłego muzykowania!

O autorze

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii, wyczulony na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Tworzy w języku Swift aplikacje na platformy macOS, iOS, tvOS oraz systemy bazodanowe FileMaker. Prowadzi zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży. Autor książki o serwerach NAS „Mój QNAP”. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!