^

HomePod i Siri, czyli daj głośnikowi dostęp do aplikacji

Jaromir Kopp

31 października 2017

Apple rozesłało do deweloperów informację o sposobie współpracy HomePod z aplikacjami na iUrządzeniach. Ponieważ głośnik będzie sterowany tylko głosowo, to jedynym sposobem jest użycie Siri.

Dzień upominania deweloperów

Wczoraj poza „monitem” o SiriKit, Apple przypomniał programistom, aby dostosowali swoje aplikacje do nowych ekranów iPhone X, które nie dość, że mają inne proporcje, to dodatkowo zaokrąglone rogi i wcięcie na kamerę i sprzęt do rozpoznawania twarzy.
Wracając do tematu. Niestety HomePod będzie dostępny w tym roku jedynie w trzech anglojęzycznych krajach: USA, Wielkiej Brytanii i Australii, co czyni go chyba najbardziej hermetycznym produktem Apple. Jednak jest szansa, że wraz z pojawieniem się SiriPL (a nadal wierze, że to się stanie), kiedyś trafi i do nas. Niestety pokazuje to, jak duże problemy sprawia dostosowanie Siri do języków, a nawet ich wariantów regionalnych.

HomePod i współpraca z aplikacjami nie od Apple

HomePod nie robi nic nadzwyczajnego poza rozpoznaniem polecenia głosowego i przekazaniem go do odpowiedniej aplikacji. Zatem deweloperzy, którzy już stosują SiriKit w programach, nie będą mieli dużo pracy, aby dały się one sterować za pomocą HomePod. Apple radzi deweloperom, aby przeprowadzili testy integracji swoich programów z Siri za pomocą słuchawek z mikrofonem na urządzeniach z iOS 11.2.

SiriKit dla wszystkich

Deweloper decydujący się na użycie SiriKit musi określić jakie dziedziny będzie obsługiwać. Na razie do wyboru mamy:
SiriKit i obsługiwanoie tematy
Listy, wyświetlanie kodów QR, obsługa podróży (bilety, transport), wiadomości, wyszukiwanie zdjęć, płatności, połączenia VoIP, treningi i specjalnie dla CarPlay (ale nie tylko): klimatyzacja i radio.
Te funkcje będzie można również obsługiwać też za pomocą głośnika.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy