iPod pomału odchodzi do lamusa, ale nie można zapomnieć, że to właśnie ten produkt rozpoczął prawdziwą rewolucję. Choć nie był ani pierwszym odtwarzaczem „mp3”, ani nawet pierwszym odtwarzaczem ze wbudowanym dyskiem.
Rewolucyjna była forma iPoda, jego wielkość, pojemność (całe 5 GB) oraz sposób sterowania za pomocą „klikalnego koła”. Pierwszy model działał jedynie z komputerami Mac z racji obsługi za pomocą iTunes w 2001 roku niedostępnego na Windows. Posiadał port FireWire (nie USB) i tak był też podłączany do Maca oraz ładowany. Pierwsze wersje działające z PC również wymagały złącza FireWire, o którym większość z Was już nie pamięta lub nie zdążyła go poznać. Pierwszy iPod z USB do transmisji danych pojawił się dopiero w 2004 roku.
Potem kolejno na świat przychodziły: iPod mini, nano, shuffle (jedyny, jakiego miałem, a nawet mam dwa do dziś), iPod Touch. Touch to ostatni obecnie przedstawiciel tej linii produktów, ma on więcej wspólnego z iPhonem niż iPodem.
Jak kiedyś rower przyjął nazwę do marki rowerów, które w znacznych ilościach pojawiły się w Polsce (domyślacie się, że chodziło o markę Rover), tak na początku wieku wszystkie odtwarzacze MP3 nazywano „iPod”. Dla prawdziwego MacUsera było to bardzo irytujące. Bo większość odtwarzaczy wyglądała wtedy tak jak na zdjęciu poniżej.
Dzięki iPodowi (lub wg wielu „przez”), Apple przestał być firmą robiącą komputery, a stał się koncernem z ogromnym wpływem na show-biznes, rynek telekomunikacyjny oraz rynek usług. Bez iPoda Świat wyglądałby inaczej.
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.