^
Jak iOS 11 przyjął się wśród użytkowników

Jak iOS 11 przyjął się wśród użytkowników

Redakcja

13 października 2017

Zaprezentowany w połowie września iOS 11 jest już zainstalowany na 47 procentach urządzeń firmy Apple, wyprzedzając na tym polu iOS 10. Mimo że początkowo nie cieszył się tak dobrym przyjęciem, jak jego poprzednik, zdołał przyciągnąć do siebie spore grono odbiorców. Zobaczmy jak iOS 11 przyjął się wśród użytkowników.
Według danych zebranych przez firmę analityczną Mixpanel, system iOS 11 został zainstalowany na 47 procentach urządzeń. Ubiegłoroczny system iOS 10 pracuje na 46 procentach, a tylko 6,7 procent sprzętu mobilnego Apple działa z systemem iOS 9 lub starszym.
Jak iOS 11 przyjął się wśród użytkowników
Warto zauważyć, że przyjęcie iOS 11 było dużo wolniejsze od przyjęcia iOS 10 w tym samym czasie, w zeszłym roku. Wtedy to, wystarczyły zaledwie dwa tygodnie, by iOS 10 wyprzedził iOS 9. Nie udał się ten wyczyn najnowszemu systemowi, gdyż po dwóch tygodniach od premiery iOS 11 zainstalowano go tylko na 38,5 procentach urządzeń.
Możliwe, że na te wyniki miały wpływ informacje o problemach ze stabilnością i szybkością na starszych urządzeniach. Firma Apple wydała do tej pory już trzy drobne aktualizacje iOS 11, które łatają błędy naprawić i problemy wykryte po jego premierze. Ostatnia tego typu aktualizacja, do wersji iOS 11.0.3, pojawiła się wczoraj wieczorem.
Jak iOS 11 przyjął się wśród użytkowników
Pierwsza poważna aktualizacja najnowszego systemu do wersji iOS 11.1 jest nadal fazie beta. Być może ona zachęci większą rzeszę użytkowników iOS 10 aktualizacji. iOS 11.1 wprowadza nowe emoji bardzo popularne wśród użytkowników oraz przywraca gest 3D Touch, który umożliwiał dostęp do przełączania aplikacji jedną ręką.
Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy