Kategorie Archiwum

QNAP TS-453BT3 nowy członek rodziny Thunderbolt

QNAP TS-453BT3 to najmłodszy i najmniejszy członek rodziny serwerów NAS z Thunderbolt 3, ale za to bardzo dobrze wyposażony.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o QNAP koniecznie przeczytaj darmowy eBook Mój QNAP.

Moc w niewielkiej obudowie

QNAP TS-453BT3 został zaopatrzony w cztery kieszenie na dyski SATA 3,5″ i 2,5″, w których można instalować dyski mechaniczne, jak i SSD. Jednak cechą wyjątkową poza dwoma portami Thunderbolt 3 (USB-C) znanymi z nowych MacBook’ów i iMac’ów jest zainstalowana w standardzie karta PCIe QM2 wyposażona w podwójny slot M.2 na szybkie dyski SSD oraz zewnętrzny port sieciowy 10 GbE.

Thunderbolt w QNAP

Przypomnę, że wyjątkową cechą Thunderbolt w macOS jest możliwość użycia go jako portu sieciowego (jak Ethernet czy WiFi) o wyjątkowej prędkości do 40 Gb/s. Nie wymaga to dokupowania drogich kart 10-gigabit Ethernet, jak w przypadku PC.

Do TS-453BT3 możemy podpiąć bezpośrednio dwa komputery przez Thunderbolt (jeżeli używamy komputerów starszych z Thunderbolt 1 lub 2 możemy użyć adaptera), które zobaczą zasoby sieciowe QNAP. Jednocześnie inni użytkownicy mogą używać QNAP dzięki dwóm portom GigabitEthernet i szybkiemu dodatkowemu 10-GigabitEtherent.
TS-453BT3 jednocześnie tworzy pomost pomiędzy siecią Thunderbolt i Ethernet pozwalając na wspólną pracę nad projektami z największą dostępną prędkością połączeń sieciowych.
Dyski M.2 SSD na karcie PCIe mogą być skonfigurowane jako pamięć podręczna lub osobna przestrzeń dyskowa, a dzięki systemowi Qtier QTS umieści najczęściej używane dane na szybszych napędach. Pozwala to na instalację dysków mechanicznych z zachowaniem nadal dużej wydajności. Jest to rozwiązanie podobne do Fusion Drive Apple.

Pozostałe cechy TS-453BT3

Procesor 4-rdzeniowy Intel® Celeron® J3455 1,5 GHz, 8 GB pamięci RAM, 5 portów USB 3, 2 x HDMI 1.4b 4k, 2x Thunderbolt 3, 4 x kieszenie na dyski SATA, 2 x sloty na dyski M.2 (w sumie do 6 dysków), pilot.
Więcej informacji i dane techniczne na stronie QNAP
Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o technologii Thunderbolt i Qtier zastosowanej w QNAP koniecznie przeczytaj darmowy eBook Mój QNAP.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.

Ostatnie wpisy

Router Synology RT6600ax. Potężny zarządca sieci

Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…

2 lata temu

Sonos ogłasza partnerstwo z Apple i pokazuje dwa głośniki

Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…

2 lata temu

Sejf Smart Safe współpracuje z HomeKit

Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…

2 lata temu

FileMaker Cloud w Polsce

Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…

2 lata temu

Ivory zamiast Tweetbot’a. Mastodon lepszy od Twittera?

Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…

2 lata temu

Najważniejsza funkcja nowego HomePod’a

Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…

2 lata temu

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.