^

Zasady ochrony prywatności Apple, przeczytaj sam

Jaromir Kopp

28 września 2017

Zasady ochrony prywatności, kilka dni temu zostały zaprezentowane w nowy, przejrzysty i bardzo przystępny dla zwykłego użytkownika sposób. Gdyby nie język można by rzec: „w prostych żołnierskich słowach”. Niestety na razie nowa forma prezentacji zasad ochrony prywatności nie jest dostępna po polsku.
Zasady ochrony prywatności Apple dostępne są na stronie: https://www.apple.com/privacy/. Wyjaśniają krótko i konkretnie jak Apple obchodzi się z naszymi danymi, jak są one zabezpieczane, kto może mieć do nich dostęp, jak lepiej zabezpieczyć nasze urządzenie itp. Dla dociekliwych, którzy chcą wiedzieć więcej, przeznaczone są opisy, do których linki umieszczone są na dole strony głównej.
Warto tam zajrzeć nawet jak nasza znajomość języka jest znikoma. W ten sam sposób podano już informacje np. po niemiecku, francusku, rosyjsku, a nawet po chińsku.

Zasady ochrony prywatności Apple po polsku

Odpowiednio zmodyfikowany adres https://www.apple.com/pl/privacy/ (dodane /pl/ za .com) przekierowuje (sprawdzone 28 września 2017) na stronę po polsku, którą również warto odwiedzić. Zawiera one wszystkie podobne informacje jak na tej angielskiej, ale przedstawione, już nie w tak prosty, choć nadal jak na poruszoną tematykę, przystępny sposób.
Mam nadzieję, że nowy sposób prezentacji tych ważnych zasad pojawi się niebawem również po polsku.
Widać wyraźnie, że Apple ma całkiem inne podejście do prywatności niż większość firm tworzących systemy operacyjne „dla mas”.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy