^
Centrum sterowania w iOS 11 - dostosowanie

Jak dostosować Centrum sterowania w iOS 11

Przemysław Marczyński

22 września 2017

Centrum sterowania w iOS 11 to jedna z największych zmian w systemie operacyjnym, jakiej dokonało Apple. Nie jest to już miejsce tylko do szybkiej zmiany ustawień telefonu takich jak jasność czy głośność dźwięku. Od wersji iOS 11 Centrum sterowania to również miejsce skąd w łatwy sposób możemy dotrzeć do ważnych aplikacji. Wśród innych funkcji iOS11 o których pisaliśmy podczas premier systemu, jest to zdecydowanie największa nowość.

Duża zmiana w Centrum sterowania iOS 11

Najczęściej używane aplikacje mamy teraz w zasięgu ręki. Wystarczy przeciągnąćt palcem od dolnej krawędzi ekranu do góry, aby wywołać Centrum sterowania. W nim możemy umieścić takie programy jak Notatnik, Dyktafon, Wallet, Apple TV Remote do sterowania telewizorem oraz nową funkcję „Nie przeszkadzać podczas jazdy”. Po jej uruchomieniu nie będą pojawiać się powiadomienia, gdy prowadzimy auto.
Dla użytkowników jest to duże ułatwienie w dostępie do popularnych aplikacji i funkcji. Z każdego miejsca w iOS (również gdy są otworzone programy) możemy wykonać gest wywołujący Centrum sterowania i mieć dostęp do parametrów telefonu i wybranych programów. Tworzenie notatek czy zapis dźwięku w dyktafonie to dosłownie dwa ruchy palcem po ekranie iPhone’a.

Jak spersonalizować Centrum sterowania

Centrum sterowania - dostosowanie narzędzia ios 11
Chcąc ustalić jakie programy będą znajdować się w Centrum sterowania, należy udać się do Ustawień. Tam odnajdujemy Centrum sterowania, a następnie wybieramy Dostosowanie narzędzia.
Centrum sterowania - ustawienia
Plusem i minusem dodajemy i usuwamy programy z listy. Pamiętajmy, że możemy również zmienić kolejność aplikacji jakie będą pojawiać się w obszarze Centrum sterowania.

Zobacz jak to zrobić

Poniżej zamieszczamy film który krok po kroku pokazuje jak dostosować parametry Centrum sterowania w nowym iOS 11.

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy