^

Większy limit wielkości aplikacji, jaki pobierzemy przez „komórkę” w iOS

Jaromir Kopp

20 września 2017

Apple zwiększa limit rozmiaru aplikacji, jaki pobierzemy bez konieczności używania WiFi i wynosi on obecnie 150 MB (wcześniej 100 MB). Na końcu wpisu podam też Wam sposób jego ominięcia.

Większy limit wielkości aplikacji, jakie możemy pobrać.

Dziś w nocy deweloperzy otrzymali informację od Apple o podniesionym do 150 MB (ze 100 MB) limicie wielkości programów, jakie można pobrać na iOS za pomocą sieci komórkowej. Aplikacje przekraczające obecnie 150 MB nadal muszą być instalowane (i aktualizowane), gdy jesteśmy podłączeni do WiFi.
Jest to dobra wiadomość w czasie, gdy plany taryfowe oferują coraz większe ilości danych lub wręcz znoszą ich limity. Wielu deweloperów ograniczało wielkość swoich programów właśnie z powodu limitu narzuconego przez Apple. Sam, jeszcze w 2010 roku pilnowałem, aby aplikacje, jakie pisałem, nie przekraczały 50 MB (taki był limit w tamtych czasach). Odbywało się to często kosztem jakości grafiki.

Co zrobić, gdy chcemy pobrać większą aplikację w terenie?

Nie jest to bardzo skomplikowane, ale niestety wymaga zaangażowania dwóch urządzeń. Wystarczy na drugim (wyposażonym w stosowny plan taryfowy, aby potem nie cierpieć przy płatności za rachunek) włączyć „modem”, czyli „Hotspot osobisty”. Podłączamy się do niego przez WiFi urządzeniem, na które chcemy pobrać „przerośnięty” program i go po prostu pobieramy omijając ten limit.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy