^
Logitech MK850 Performance - recenzja

Logitech MK850 Performance – recenzja

Przemysław Marczyński

18 września 2017

Jedna klawiatura i praca na kilku urządzeniach bez przepinania kabli? Logitech w swoim najnowszym zestawie MK850 Performance daje nam taką możliwość. To jeden z atutów, jakie posiadają najnowsza klawiatura i mysz tej firmy.

Pisz na komputerze, iPadzie i laptopie

Najciekawszym elementem, jaki pojawił się w nowym zestawie Logitecha, jest technologia Easy-Switch. Dzięki niej możemy błyskawicznie łączyć się z trzema różnymi urządzeniami i natychmiast rozpocząć pisanie na kilku komputerach lub urządzeniach z iOS/Android. A wszystko to po wciśnięciu jasnego klawisza. Klawiaturę i mysz łączymy za pomocą dołączonego odbiornika Unifying wpinanego do portu USB albo poprzez Bluetooth. Parowanie (łączenie) urządzeń nie nastręcza żadnych problemów. Przytrzymanie jednego z trzech klawiszy wywoła procedurę konfiguracyjną i poprowadzi nas za rękę po dalszych czynnościach.

Logitech MK850 Performance - recenzja

Logitech MK850 – klawiatura i mysz

Wygoda Logitecha

Pisanie na wirtualnych klawiszach wyświetlanych na ekranie iPada nie jest zbyt wygodne. Klawiatura MK850 całkowicie zmienia ten stan rzeczy. Nasz tablet w jednej chwili staje się pełnoprawnym komputerem z obsługą skrótów klawiaturowych Kopiuj/Wklej, wsparciem dla klawiszy funkcyjnych takich jak kontrola głośności i jasności ekranu lub kontroli odtwarzania muzyki. Tworzenie nawet długich tekstów przestaje być kłopotliwe.
Logitech MK850 Performance - recenzja
Klawiatura ma duże gabaryty. Na biurku zajmuje 430 mm długości[AC1]. Dodatkowych rozmiarów dodaje miękkie wykończenie, które zapewnić ma komfortowy spoczynek nadgarstków podczas pisania. Tworzenie tekstów na MK850 jest wygodne. Można by powiedzieć: przewidywalne w produktach Logitecha. Jeśli używałeś wcześniej klawiatury tej firmy, to nie będziesz niczym zaskoczony. Skok klawiszy jest przyjemnie wyczuwalny podczas pisania, dzięki czemu praca bezwzrokowa jest tutaj prawdziwą przyjemnością i łatwo przesiądziemy się na nową klawiaturę.
Logitech MK850 Performance - recenzja

Siła w gestach

Pierwszy raz Logitech udostępnił rozwiązanie o nazwie DuoLink. Dzięki niemu możemy zdefiniować czynności, jakie zostaną wykonane przy wciśniętym klawiszu „FN” oraz geście myszki. W Preferencjach systemowych i aplikacji Logitech Options mamy już zdefiniowane czynności. Jednak każdą z nich możemy zmienić, ustalając ją zgodnie z naszymi wymaganiami. Praca z gestami przenosi nas na kolejny poziom optymalizacji pracy i pełnego wykorzystania możliwości, jakie stwarza myszka przy obsłudze komputera.
Logitech MK850 Performance - recenzjaLogitech MK850 Performance - recenzja
Sięgając po produkty Logitecha, wiem, z czym będę się mierzył. To lubię najbardziej w tej marce. Firma nie zmusza mnie do zmian moich przyzwyczajeń. Klawiatura i mysz oferują wciąż tę samą wygodę pracy. MK850 Performance dodatkowo pozwala wykorzystać funkcje zaszyte w system operacyjny. Dzięki rozwiązaniu DuoLink wywołanie Mission Control lub przejścia pomiędzy Biurkami to zaledwie jeden gest myszą. Do tego rozwiązania przyzwyczaiłem się najbardziej. Gdy chcemy pracować z wieloma urządzeniami i błyskawicznie oraz bezproblemowo pisać, Logitech MK850 Performance daje nam pełne rozwiązanie dla tego problemu.
Cena : 519,00 zł
Oficjalna witryna Logitech
Artykuł pochodzi z archiwalnego wydania Mój Mac Magazyn

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy