^

iPhone w 2018 roku z kamerą większą niż 12 megapikseli

Redakcja

6 września 2017

Wszystko wskazuje na to, że iPhone w 2018 roku będzie miał większą rozdzielczość swoich aparatów. Apple zarezerwowało u dostawców „moce produkcyjne” dla modułów kamer o rozdzielczości powyżej 12 megapikseli.
W swoim raporcie Digitimes twierdzi się, że firma Apple złożyła już zamówienia na moduły obiektywów do aparatów o wyższej rozdzielczości. Nie znamy szczegółowych danych jedynie to, że będzie ona większa niż obecnie stosowane 12 megapikseli.
Moduły mają być produkowane przez firmę Largan Precision na Tajwanie. Ponoć wśród producentów modułów obiektywów smartfonowych przekraczających 12 megapikseli, tylko Largan spełnia minimalne wymogi Apple. Digitimes twierdzi, że produkcja na małą skalę rozpocznie się już w październiku i wzrośnie do czwartego kwartału.
Pamiętamy, że Apple zazwyczaj unikał walki na większą ilość megapikseli. Wartości te w iPhonie pozostają znacznie poniżej liczb oferowanych przez niektóre smartfony konkurentów. Nie bez powodu. Choć wyższa rozdzielczość brzmi dobrze na papierze, może spowodować gorszą jakość obrazu, szczególnie w słabym oświetleniu.
Apple poprawia swoje aparaty w iPhone’ach co roku. Także w tym roku z pewnością poznamy wiele udoskonaleń kamery w iPhonie. Jednak dbałość firmy Apple o doskonałą jakość pozwala myśleć, że jeśli nastąpią zmiany w rozdzielczości, to z pewnością nie wpłyną one negatywnie na wykonywane fotografie.
Źródło  | Zdjęcie

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy