^

Nowy Pixelmator Pro już tej jesieni

Redakcja

5 września 2017

Znany i lubiany przez wszystkich amatorów grafiki komputerowej na Macu Pixelmator, wreszcie doczekał się swojej zaawansowanej wersji. Będzie nazywał się Pixelmator Pro i pojawi się jeszcze tej jesieni.
Przygotowanie tej nowej aplikacji do grafiki zostało dziś ogłoszone przez jego twórców. Pixelmator Pro będzie dysponował ciekawymi funkcjami do edycji zdjęć w całkiem przeprojektowanym interfejsie użytkownika. Zostanie on zawarty w jednym oknie. Aplikację przygotowano od podstaw, aby umożliwić nieinwazyjne edytowanie, nowe warstwy efektów oraz system malowania z realistycznymi pędzlami.
Pixelmator Pro dla Mac
Nowy Pixelmator Pro nie niszczy obrazów podczas edycji. To bardzo ważna zmiana, gdyż dzięki temu można mieć pewność, że wprowadzone zmiany można cofnąć bez straty na jakości obrazu. W przeciwieństwie do tradycyjnego polecenia „cofnij”, można także przywrócić określone zmiany bez konieczności przywracania całego obrazu.
Pixelmator Pro dla Mac
Program dysponuje nowym silnikiem do malowania, z ponad 100 ręcznie przygotowywanymi pędzelkami. Artyści mogą używać tabletów graficznych kompatybilnych z macOS, aby tworzyć swoje dzieła. Pixelmator Pro automatycznie zareaguje na nacisk i nachylenie. Powstało również wiele narzędzi, które będą wspierały i ułatwiały tworzenie obrazów oraz łączenie edytowanych zdjęć z grafiką. Dzięki temu tworzenie realistycznej sztuki cyfrowej będzie jeszcze łatwiejsze i zdecydowanie bardziej dostępne.
Pixelmator Pro dla Mac
Firma Pixelmator w swoim najnowszym produkcie wykorzystuje także możliwości związane z uczeniem maszynowym. Oprócz narzędzi do wykrywania horyzontu i inteligentnych narzędzi naprawczych, Pixelmator Pro korzysta z tego rozwiązania przy opisywaniu warstw na podstawie ich zawartości. Zamiast nazwy domyślnej dla kolejnej warstwy Pixelmator przeanalizuje zawartość importowanej treści i określi bardziej szczegółową etykietę dla warstwy, np. „Plaża” lub „Portret”.
Autorzy aplikacji twierdzą, że obecnie wydawany Pixelmator będzie nadal otrzymywał aktualizacje, chociaż Pixelmator Pro z pewnością będzie w przyszłości stanowił jego następcę i na nim skupi się uwaga Pixelmator Team. Po więcej informacji o nowym Pixelmatorze Pro odsyłamy Was do witryny autorów. Z niecierpliwością będziemy czekać na premierę najnowszej aplikacji w Mac App Store. Niestety jej cena nie została jeszcze ogłoszona.
Źródło | Zdjęcia

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy