^

Koniec Apple Music Festival

Redakcja

5 września 2017

Londyński Apple Music Festival znany wcześniej jako iTunes Festival prawdopodobnie przestanie istnieć. Wszystko wskazuje, że Apple rezygnuje z kontynuacji swojej wielkiej imprezy muzycznej po 10 latach jej funkcjonowania.
Apple Music Festival nazywany przed rokiem 2015 iTunes Festival to seria koncertów muzycznych, organizowanych przez firmę z Cupertino. Apple Music Festival odbywał się co rok we wrześniu, w Londynie, w centrum sztuki The Roundhouse w Camden Town. Pierwszą imprezę z tego cyklu zorganizowano w 2007 roku.
Bezpłatne bilety na festiwal były losowane, między innymi, wśród użytkowników Apple Music oraz iTunes, którzy mieszkali w Wielkiej Brytanii. Koncerty były transmitowane na żywo i dostępne do bezpłatnego oglądania dla użytkowników Apple Music.
Na scenach Apple Music Festival pojawiło się wielu dużego formatu artystów jak choćby: Elton John, Coldplay, Justin Timberlake, Ozzy Osbourne, Florence + The Machine, Pharrell Williams  czy Usher. Innymi ważnymi wykonawcami w  dziesięcioletniej historii festiwalu byli: Amy Winehouse, John Legend, Snow Patrol, David Guetta, Paul Simon, Calvin Harris, Ellie Goulding, Jack Johnson, Katy Perry, Lady Gaga, Linkin Park, Arctic Monkeys, Paramore, Alicia Keys, Adele, Bruno Mars, Kings of Leon,  Ed Sheeran i wielu innych.
Apple nie podało powodu zakończenia swojego festiwalu muzycznego. Nie komentowało także możliwości przywrócenia go w  2018 roku. Wiemy tylko tyle, że w tym roku Apple nie będzie już organizować żadnego festiwalu muzycznego.
Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy