^

Czy przycisk Home w iPhonie 8 nie zostanie usunięty?

Redakcja

4 września 2017

Niedawno dotarły do nas informacje, że Apple ma zamiar zlikwidować przycisk Home w iPhone 8 i zastąpić go nowymi gestami. Będzie to z pewnością punkt wyjścia do zaprojektowania zupełnie nowego interfejsu użytkownika. Co zatem z jedną z ważniejszych opcji przycisku „Home” – możliwością uruchamiania asystenta głosowego Siri?
Guilherme Rambo, który przyczynił się w tym roku do wielu ciekawych odkryć związanych z niezaprezentowanymi jeszcze produktami firmy Apple, podzielił się z nami swoim najnowszym spostrzeżeniem w tej materii. Twierdzi, że w iPhonie 8 będzie można używać przycisku „Sleep/Wake” do uruchamiania Siri, a co za tym idzie, że przycisk blokady może stać się nowym przyciskiem „Home”.
Można odpowiedzieć, że wielu użytkowników iPhone’a do wywoływania asystentki głosowej wykorzystuje komendę „Hey Siri” i w zasadzie można by uznać, że korzystanie z fizycznego przycisku nie jest konieczne. Jednak w wielu sytuacjach przydaje się rozwiązanie, które wykorzystałoby do tego celu opcję sprzętową.
przycisk Home w iPhonie 8

Jednak to nie koniec rewelacji. Firma iHelp BR również dokonała ciekawego odkrycia. Wykryto linię kodu

„lockButtonAppropriateForShutter”,

z którego może wynikać, że przycisk „Sleep” będzie posiadał niestandardowe funkcje w natywnych aplikacjach systemu iOS. W wielu wizualizacjach i zdjęciach nowego iPhone’a widzimy, że przycisk ten jest nieco większy od zastosowanego w poprzednich modelach. Jego większy rozmiar może jest powodem tego, że nie jeden, a dwa przyciski zostały umieszczone w tym podłużnym klawiszu. W ten sposób będzie można wykorzystać go na więcej sposobów.
Może faktycznie przycisk „Home” zostanie zlikwidowany i nie zobaczymy go na przedniej części nowego iPhone’a 8. Wszystko jednak wskazuje, że jego funkcjonalności zostaną przeniesione na inny fizyczny przycisk. Wszystko okaże się już za kilka dni. Może wtedy usłyszymy rownież popularną asystentkę w naszym rodzimym języku…
Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy