^

Koniec wsparcia dla iPoda Nano 6 generacji

Redakcja

4 września 2017

W lipcu br. Apple zakończyło sprzedaż iPodów Nano i Shuffle. Obecnie w ofercie firmy został jedynie iPod Touch. Firma powoli żegna się ze swoimi nierozwijanymi już produktami. W ubiegłym tygodniu wycofano wsparcie dla iPoda Nano 6 generacji — pierwowzoru Apple Watch’a.
Apple dzieli swoje starsze produkty na dwie grupy. Pierwsza z nich to Produkty wycofane, czyli urządzenia, które nie są produkowane od ponad 5 lat, ale nie dłużej niż od 7 lat. Apple nie zapewnia dla tej grupy wsparcia serwisowego. Wyjątek stanowią kraje, w których prawo obliguje producenta do tego typu działań. Z kolei Produkty poza okresem wsparcia Apple to druga grupa urządzeń, do której kwalifikują się urządzenia, które nie są produkowane powyżej 7 lat i tu nie ma wyjątków. Apple nie udziela wsparcia sprzętowego tym produktom, a serwisy nie mogą zamawiać dla nich części.
iPod Nano 6. generacji zostaje przeniesiony do produktów wycofanych i nie będzie już obsługiwany przez firmę Apple. Nie będziemy go mogli naprawiać lub serwisować w autoryzowanych punktach obsługi klienta. Oczywiście nie ma w tym niczego dziwnego, gdyż Apple regularnie dodaje swoje stare produkty do tych kategorii. Tym bardziej że iPod Nano szóstej generacji został wydany we wrześniu 2010 r. Natomiast jego sprzedaż zakończyła się dwa lata później.
Z pewnością zapamiętamy to, co wyróżniało ten model od jego poprzedników — kwadratowy wygląd. Urządzenie przypominało kopertę zegarka bez pasków. Wielu producentów akcesoriów produkowało paski zegarkowe dla tego urządzenia, które nie bez powodu jest nazywane pierwszym prototypem Apple Watch.
Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy