^

Nowe treningi z Apple Watch

Redakcja

29 sierpnia 2017

Apple Watch (zwłaszcza wyposażony w GPS) to doskonały kompan dla amatora sportu. Dzielnie mierzy przebyte kilometry czy spalone kalorie, pozwalając monitorować naszą aktywność. Choć nie należy go porównywać z profesjonalnymi kombajnami do analizowania treningów, jest to urządzenie bardzo praktyczne. Jedynie zakres aktywności możliwych do monitorowania przez zegarek od Apple pozostawiał wiele do życzenia. Ma się to rychło zmienić.
W tym roku poznaliśmy wiele faktów związanych z nowymi urządzeniami firmy Apple. Stało się to dzięki udostępnieniu deweloperom firmware’u spodziewanego jeszcze w tym roku głośnika HomePod. Ciekawe informacje przyniosły także wersje beta systemu iOS, która również stała się kopalnią wiedzy. Stąd właśnie pochodzą informacje związane z nowymi rodzajami treningów, które pojawią się w Apple Watch.
treningi z Apple Watch

Nowe treningi z Apple Watch

Pierwszy z nich „treningi na śniegu” został niedawno odkryty w oprogramowaniu HomePoda, a teraz firma iHelp BR znalazła kilka ciągów kodu i ikon w wersji beta systemu iOS 11. Zawierają one wiele nowych ćwiczeń dla aplikacji Trening w Apple Watch’u. Należą do nich: koszykówka, kręgle, wspinaczka, krykiet, narciarstwo biegowe, curling, taniec, jeździectwo, wędkarstwo, golf, gimnastyka, pilates, jazda na łyżwach, surfing i wiele innych.
treningi z Apple Watch
Nie jest jasne czy większość nowych treningów będzie dostępne dla wszystkich właścicieli Apple Watch poprzez publiczne udostępnienie watchOS 4. Być może niektóre ćwiczenia mogą wymagać wyposażenia specyficznego dla nadchodzącej trzeciej generacji Apple Watch (podobnie jak pływanie dla Apple Watch Series 2 w ubiegłym roku). Obecnie możemy skorzystać z treningu o nazwie „inny” ale nie ma on bezpośredniego wpływu na dane stosowane do śledzenia tego treningu.
Jeśli niedawno odkryte treningi staną się rzeczywistością w tegorocznym oprogramowaniu zegarków, oznaczałoby to zauważalne wsparcie dla amatorów szerszej grupy dyscyplin sportowych. Chociaż nie było to szczegółowo opisane w liniach kodu, prawdopodobne jest, że nowe treningi dostosują dane użytkownika bardziej precyzyjnie dla wykonywanego treningu.
Apple Watch Series 3 wyposażony w LTE ma mieć premierę w przyszłym miesiącu, obok nowych iPhone’ów i Apple TV 5. generacji. Aktualne plotki sugerują, że wydarzenie ma odbyć się już 12 września br.
Źródło | Zdjęcie tytułowe 

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy