^

My Book Duo. Nowy, potężny dysk od WD

Przemysław Marczyński

23 sierpnia 2017

Western Digital Corporation zaprezentował My Book Duo – nowe urządzenie do przechowywania danych. To, co wyróżnia ten sprzęt to pojemność jaką obsługuje. 20 TB jest wystarczającą przestrzenią do archiwizowania filmów i zdjęć dla większości użytkowników. W tym desktopowym systemie RAID zastosowano dyski z serii WD Red. Ich konstrukcja zapewnia dłuższą żywotność nośników, oferując jednocześnie lepsze parametry zapisu danych. Prędkość sięga 360 MB/s.
My Book Duo

My Book Duo posiada wsparcie dla USB-C

Dla użytkowników sprzętu Apple ważną informacją jest, że dysk wyposażono w złącze USB Type-C. Dodatkowo w zestawie z magazynem danych otrzymujemy wszystkie potrzebne przewody – kable USB Type-C™ na typ C i typ C na typ A. Urządzenie posiada również dwa dodatkowe porty USB Type-A. Zewnętrzny dysk My Book Duo jest dostępny w wersjach o pojemności 20TB, 16TB, 12TB, 8TB, 6TB oraz 4TB.
My Book Duo

Dostępność i ceny

Urządzenie można kupić w Stanach Zjednoczonych w cenach: $799.99 (20TB), $599.99 (16TB), $419.99 (12TB), $329.99 (8TB), $289.99 (6TB) oraz $259.99 (4TB). Do dystrybucji w Polsce sprzęt trafi w połowie października 2017 roku.

Witryna dysku WD My Book Duohttps://www.wdc.com/pl-pl/products/external-storage/my-book-duo.html

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Krzysztof Kwiatkowski

    Pojemności fajne ale z portami to już lipa, a gdzie kart sieciowa? Mam do dziś WD MyBook Live 1TB podpiętego do routera po kablu sieciowym.

  2. Grzegorz Okaz

    Bardzo fajne ustrojstwo ale mam wrażenie, że póki nie ogarną się porządnie z softem jak Synology i Qnap to ciężko im się będzie przebić z tym szerzej.