^

Łatwiejszy dostęp do rozszerzeń przeglądarki internetowej Safari

Przemysław Marczyński

23 sierpnia 2017

Apple przygotowało nową kategorię w sklepie z aplikacjami pod macOS. Od dziś rozszerzenia do Safari, czyli przeglądarki internetowej w systemie Apple będzie można pobrać i kupić w miejscu skąd nabywamy aplikacje dla komputerów – App Store. W nowej sekcji znajduje się obecnie 27 rozszerzeń zarówno darmowych, jak i płatnych.

Więcej wtyczek w starym miejscu

Dotychczas wtyczki do przeglądarki internetowej od Apple gromadzono na specjalnie przygotowanej stronie – https://safari-extensions.apple.com Ich ilość znacznie przewyższa zasoby, jakie są w App Store. Możemy zatem liczyć na ich aktualizację w najbliższym czasie i przeniesienie wszystkich rozszerzeń w nowe miejsce.
rozszerzenia do safari

Dobra decyzja

To bardzo dobra decyzja, która pozwoli rozwinąć się Safari. Po pierwsze użytkownicy będą mogli łatwiej znaleźć odpowiednią wtyczkę. Apple przyzwyczaiło nas do tego, że pierwsze kroki w poszukiwaniu aplikacji kierujemy do App Store – bo jest pod ręką. Wystarczy wybrać ikonę jabłka (lewy górny róg ekranu) i z meny wskazać App Store aby mieć dostęp do ogromnego zbioru programów.
Drugi ważny czynnik to obsługa płatności za wtyczki. W nowej sekcji mamy dostęp do rozszerzeń za które będziemy musieli zapłacić – przykładowo Voice Reader for Safari. Jeśli na czymś będzie można zarobić to programiści bardziej pochylą się nad tym widząc w swojej pracy korzyści finansowe. Można zatem liczyć na to, że rynek rozszerzeń do Safari będzie się rozwijał.
Rozszerzenia do Safari w App Store pobierz nowe rozszerzenia

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy