^

Apple blokuje powrót do iOS 10.3.2

Redakcja

10 sierpnia 2017

Apple zakończyło oficjalną dystrybucję systemu iOS 10.3.2. Oznacza to, że użytkownicy, którzy zaktualizowali oprogramowanie na swoich urządzeniach do wersji 10.3.3 (która została wydana 19 lipca br.) nie będą już w stanie powrócić do wersji iOS 10.3.2.
Apple regularnie blokuje możliwość powrotu do starszych wersji swojego systemu. Dzięki temu użytkownicy mają zawsze zainstalowane najnowsze oprogramowanie na swoim urządzeniu. Nie podpisywanie kodu pozwala również złagodzić potencjalne problemy z kompatybilnością oprogramowania. Obecnie, użytkownicy mogą z serwerów Apple pobrać i zainstalować jedynie system  iOS 10.3.3.
Rezygnacja z podpisywania starszych wersji to również dobry sposób na poprawę bezpieczeństwa. Blokowanie  zapobiega włamaniom, ponieważ Apple stale likwiduje luki w zabezpieczeniach w nowszych wersjach. W przypadku większej ilości użytkowników dysponujących starszym systemem istnieje większe ryzyko zagrożeń. Stąd Apple zmusza swoich użytkowników do instalacji najnowszego oprogramowania podczas odtwarzania systemu.
Brak możliwości cofnięcia się do starszej wersji systemu jest też jednym z powodów, dla których użytkownicy jailbreakerów lub osoby, które planują go zrobić, często wahają się, czy uaktualniać system do nowszych wersji iOS.
Jeśli chcesz zweryfikować stan podpisywania systemu dla konkretnego urządzenia, to warto poznać serwis IPSW.me  To świetne źródło do tego celu.
Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy