^

Nowy Chrome z wsparciem dla TouchBar

Rafał Zawiślak

26 lipca 2017

Dzisiejszego dnia Google przedstawiło 60 odsłonę wersji swojej przeglądarki Chrome. Główną nowością, która powinna zainteresować użytkowników najnowszych komputerów MacBookPro jest wsparcie dla Touch Bar’a.
Pasek dotykowy Chrome wyświetla serię statycznych wirtualnych przycisków, które są odzwierciedlane na elementach sterujących ekranu, znajdujących się w górnej części okna aplikacji. Obok klawisza Escape znajdują się przyciski na pasku dotykowym, służące do sterowania wstecz i przekierowania przeglądarki, odświeżania strony, otwarcia nowej karty i dodania zakładek. Duży centralny przycisk oznaczony „Wyszukiwanie lub typ adresu URL” znajduje się między klockami odświeżania i otwierania nowych kart.
Aplikacja, w wersjach rozwojowych, w przeciwieństwie do Safari, nie wyświetlała na Touch Barze listy ulubionych stron internetowych. Być może pojawi się to w kolejnych edycjach przeglądarki.
Aktualizacja obejmuje również listę innych poprawek, włączając w to pakiet zabezpieczeń związanych z obsługiwanymi płatnościami, terminarzem. Nowy Chrome lepiej zarządza też poświadczeniami dla programistów. Przeglądarka powinna również szybciej ładować czcionki na stronach internetowych.
Tak prezentuje się przeglądarka na pasku Touch Bar w MacBooku Pro.
Przeglądarka Chrome na Touch Bar
Źródło: AppleInsider

Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. foggy_lad

    Używasz w ogóle tego taczbara? Ja się nie mogłem do niego przekonać i wymieniłem na zwykłą wersję.

    • pemmax

      Zdecydowanie tak. Jeszcze mam odruch szukania przycisku myszką na ekranie gdy nagle okazuje się, że mogę to zrobić dotknięciem Touch Bar.