^

#56 – MacBook vs MacBook Pro TouchBar

Kuba Baran

3 lipca 2017

Przemek zmienił swojego MacBooka na MacBooka Pro 13”. Postanowiliśmy pogadać o przyczynach tej decyzji i jak się okazuje, nowy nabytek wcale nie zdobył jego serca od pierwszego momentu. Poza tym pierwsze wrażenia i omówienie kwestii, które budzą najwięcej kontrowersji w kontekście tych wciąż świeżych na rynku komputerów od Apple. Jak na podcast o technologii, sporo rozmawialiśmy o uczuciach. Dlaczego? Przekonacie się w trakcie.
Serdecznie zapraszamy do odsłuchu!
Prowadzący:

Fanpage na Facebooku
Kontakt: kontakt@macpodcast.pl
Zapraszamy do wspierania naszego podcastu!
Poniżej linki do poszczególnych źródeł i odtwarzacza:
MacPodcast w iTunes – posłuchaj
MacPodcast w SoundCloud – odwiedź stronę
Kanał RSS podcastu – link
Odtwarzacz:

Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. sportpoz

  Jak zwykle świetny odcinek.
  Jedna uwaga co do wersji Beta systemów. Ja zainstalowałem zarówno na MacBooku jak i na iPhonie. Jak zwykle i co roku standardowo na iPhonie iOS muli strasznie. Miłym zaskoczeniem jest dla mnie macOS… wszystko chodzi szybko i płynnie. Żadnych błędów, żadnych zamulen.

  • Kuba Baran

   Dzięki za miłe słowa. Bety mają swoje przypadłości, ja w dalszym ciągu się nie skusiłem. 😉

 2. Paweł Rybak

  Wyjątkowo wyczekiwany odcinek. Ja mam podobne odczucia jak Przemek.Posiadam Macbooka z 2015 roku, który uległ delikatnej awarii,spadł mojej żonie z biurka (brak magsafe).Kupiłem nowego Macbooka Pro bez touch bara w wersji 13″. W dziwnych okolicznościach starszy mniejszy brat Macbook 12 ożył i działa bardzo dobrze – trochę to dziwne.Po upadku miał pionowo pasy nie nic nie było widać na ekranie.No i teraz mam dylemat,sprzedać Macbooka 12″ i działać na nowym Macbook Pro czy jednak sprzedać Pro i działać na starszym ale o wiele bardziej mobilnym i wygodnym sprzęcie.Bez wątpienia Macbook 12″ jest o stokroć wygodniejszy od Pro.Klawiatura w Pro jest ciut lepsza ale z kolei głośna jak diabli.No i jestem w kropce 🙂

  • Kuba Baran

   Wygląda na to, że MacBook 12″ to droga w jedną stronę 🙂 Przyjemność korzystania niweluje wszelkie braki w wydajności.