^

Dobre zmiany w pakiecie biurowym iWork

Przemysław Marczyński

14 czerwca 2017

Pojawiła się nowa wersja aplikacji biurowych – iWork. Otrzymaliśmy „dużą” aktualizację która nie jest jedynie poprawkami błędów, ale dodaje ważne z punktu widzenia użytkownika zmiany. Oto lista najważniejszych z nich…

500 klipartów

Kliparty iWork
To co szczególnie powinno przypaść nam do gustu to poważna biblioteka obrazków, które możemy wykorzystać do upiększania tekstu. Obiekty zostały podzielone na kategorie: Praca, Sztuka, Edukacja, Symbole… abyśmy mogli łatwiej znaleźć to czego potrzebujemy. Kliparty możemy również edytować w menu Styl.

Szybkie pisanie

Zmiana tekstu w iWork
Nareszcie ta funkcja pojawia się w Pages i innych aplikacjach pakietu iWork. Teraz możemy przyspieszyć pisanie, zastępując krótkie słowa całymi zdaniami. Możemy również zmienić tryb pracy z symbolami. Działa bowiem zastępowanie symboli i tekstu zdefiniowanymi przez nas wyrazami.

Zarządzaj wygodnie treścią

Wątki w iWork
Ciekawa zmiana w funkcji przelewania tekstu. Dodając pola tekstowe możemy zarządzać kolejnością tekstu. Połączenie pól tekstowych sprawia, że bez problemu zamienimy słowa w połączonych ze sobą tekstach.

Jeszcze lepsza współpraca grupowa

Znów widać, że Apple wzięło sobie do serca funkcje związane z pracą grupową. Dużej zmianie uległo zarządzanie komentarzami do tekstu. Teraz wszystkie opinie osób tworzących publikację są czytelnie zebrane w jednym miejscu i pozwalają wygodnie komunikować się ze sobą.
Apple nie odpuszcza w rozwijaniu pakietu biurowego iWork. Po pewnej przerwie gdzie praktycznie aplikacje te zostały zapomniane widać ponownie zwrócenie wagi na rozwój tego oprogramowania. Cieszy również fakt, że powyższe zmiany dotyczą równocześnie wersji aplikacji na macOS oraz iOS.
Strona pakietu iWorkhttps://www.apple.com/pl/iwork/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy