^

iOS 11 – zobacz wszystkie nowe funkcje na filmie

Rafał Zawiślak

18 czerwca 2017

Po prawie 2 tygodniach od prezentacji na WWDC, przedstawiamy nasze spojrzenie na najnowszy system operacyjny iOS11 na tablety.
Do udostępnienia publicznych bet jest coraz bliżej, warto więc zastanowić się nad tym, co otrzymujemy z aktualizacją. Oceńcie czy dokonane w nim zmiany, przypadną Wam do gustu, my jesteśmy zachwyceni.

Łączymy świat mobilny i komputerów stacjonarnych

Apple małymi kroczkami, zbliża świat tabletów do świata PC, podążając zupełnie inną ścieżką niż Microsoft. iOS ma czerpać to, co najlepsze z macOS, jak i odwrotnie. Współpraca przy dokumentach, kontynuacja pracy po przejściu na inne urządzenie, dostęp do tych samych danych, to droga, na której zależało do tej pory korporacji z Cupertino. Po ostatnich zmianach widzimy korektę polityki firmy. iOS zaczyna przypominać coraz bardziej system komputerowy, choć zgodnie z polityką firmy, połączenie obu systemów w bliskiej przyszłości, nie jest planowane. Czy zmiany, jakich jesteśmy świadkami, temu przeczą? Znany z macOS Dock, który będzie umożliwiać uruchamianie  najczęściej wykorzystywanych programów, większa wielozadaniowość i możliwość jednoczesnego działania większej grupie programów na pulpicie tabletu, mogą rzeczywiście wskazywać na odwrócenie polityki firmy. Czy jest to początek drogi, która zunifikuje oba systemy w dalszej przyszłości? To wiedzą jedynie w siedzibie korporacji, my możemy się tylko domyślać.

Prawdziwy „iPad Only”

Osoby, używające ze sprzętów Apple tylko iPada, na pewno będą zachwycone przedstawionymi zmianami. Wieszczona od wielu lat idea pracy „iPad Only” coraz bardziej się urzeczywistnia. Nie twierdzę, że dla niemałej części użytkowników już nie była możliwa, ale nowe funkcjonalności mogą pociągnąć resztę, dla której to do tej pory było to utrudnione lub wręcz niemożliwe.
Nowe Centrum Sterowania, aplikacja Pliki, możliwość udostępnienia danych w iCloud, nowe Centrum Sterowania, coraz bardziej atrakcyjne efekty w Zdjęciach, to tylko część z wielu elementów układanki, które składają się na najnowsze dziecko firmy Apple. Myślę, że zaproponowane zmiany można uznać za największe w historii mobilnego systemu.
A jakie jest Wasze zdanie? Postarajcie się spojrzeć na film i podzielić się swoimi wrażeniami.
Życzymy miłego oglądania, czekamy na odzew!

 

Komentarze (0)
L

0 komentarzy