Jedną z najciekawszych aplikacji, które weszły w skład najnowszej wersji iOS 11 jest Files. To wyrosły z iCloud Drive manager plików, który pozwala zarządzać danymi na iPadzie.

Po umieszczeniu ikony Files w nowym Docku, oferuje bezpośrednie podglądanie ostatnio edytowanych plików.

Wpis zawiera animowane gify. Zajmują one więcej miejsca i będą wymagały szybszego łącza. 

Jednokrotne krótkie kliknięcie na ikonce programu, przenosi nas do okienka, w którym możemy podejrzeć jego zawartość.

Program umożliwia zarządzanie plikami i przenoszenie ich pomiędzy różnymi folderami.

Menu po lewej stronie, pozwala włączyć tryb danych gromadzonych tylko na iPadzie. W tym też miejscu, znajdą się wszystkie podłączone usługi chmurowe. Aktualnie w becie 1 jest tylko iCloud, ale zgodnie z zapowiedzią, inne serwisy pojawią się już wkrótce.

 

To, co nas cieszy najbardziej to wsparcie dla technologii drag&drop. Możemy wreszcie przenosić pliki z jednego miejsca do innego.

 

Przeciąganie działa również pomiędzy aplikacjami. Obecnie obsługiwane jest to przez programy fabrycznie zainstalowane, inne będą wymagać aktualizacji. Nawet Pages i Keynote dziś nie wspierają tej technologii, ale umożliwią to już wkrótce.

 

Bezpośrednio z Files możemy podglądać treści pliku.

Aplikacja prezentuje się znakomicie, choć to dopiero pierwsza beta nowego systemu. W ciągu najbliższych kilku miesięcy, program zostanie zoptymalizowany i wzbogacony o zewnętrzne usługi. Myślę, że wielu z nas na to czekało!

 

Może Cię zainteresować: