^

# 53 – Przed WWDC 2017

Kuba Baran

5 czerwca 2017

Bezpośrednio przed WWDC lubimy popuścić wodze fantazji. Trudno się przed tym powstrzymać, kiedy to wydarzenie pokazuje kierunek firmy na kolejny rok. W tym odcinku rozmawiamy o naszych oczekiwaniach w stosunku do najnowszych odsłon systemów operacyjnych Apple oraz zastanawiamy się, czy tegoroczny Keynote będzie wyjątkowo bogaty w kwestii premier sprzętowych.
Serdecznie zapraszamy do odsłuchu!
Prowadzący:

Kontakt: kontakt@macpodcast.pl
Zapraszamy do wspierania naszego podcastu!
Poniżej linki do poszczególnych źródeł i odtwarzacza:
MacPodcast w iTunes – posłuchaj
MacPodcast w SoundCloud – odwiedź stronę
Kanał RSS podcastu – link
Odtwarzacz:

Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Jarosław Garbacz

  Szanowni państwo,
  Dlaczego uważacie że itunes powinien zostać rozbity na osobne aplikacje. To że wszystko jest w jednym miejscu to dla mnie wielka zaleta i przewaga nad innymi aplikacjami tego typu i główny powód dla którego zostałem przy itunes. Dodatkowo na moim mac mini z końca 2014 działa bezproblemowo. Od wielu lat w segmencie domowej biblioteki multimedialnej, htpc i tego typu rzeczy jest tendencja odwrotna do zamykania wszystkiego w jednym pudełku bo to jest wygodne. Ludzie dwoją się i troją żeby załadować do np kodi całą swoją muzykę, filmy i programy TV a tu jest wszystko fajnie zintegrowane i działa po wyciągnięciu z pudełka. Używanie osobnych aplikacji do każdej jednej rzeczy mija się z celem bo jest niewygodne. Dla przykładu aplikacja kontakty została na ioS zintegrowana z aplikacją do wykonywania połączeń oraz pisania wiadomości. Ja osobiście nawet gdy chce sprawdzić jakiś kontakt A niekoniecznie wykonać połączenie to nie używam dedykowanej aplikacji kontakty tylko klikam na słuchawkę. Stąd aplikacja TV która się niedawno pojawiła w Apple TV do połączenia wszystkich serwisów w jednym miejscu jest moim zdaniem strzałem w dziesiątkę. Jest wiele innych powodów o których można rozmawiać godzinami jak choćby to że wytłumaczenie moim rodzicom rocznik 48 Czym jest aplikacja I dlaczego muszą zamknąć Netfliksa i otworzyć showMaksa żeby zobaczyć dany film jest praktycznie niemożliwe natomiast z jedną listą kanałów tak jak na dekoderach telewizji satelitarnej doskonale sobie radzą. Dlatego wiąże takie wielkie nadzieje z nową aplikacją na Apple TV która być może kiedyś pozwoli mi na zastąpienie telewizji satelitarnej treściami multimedialnymi streamowanymi z sieci.
  Żeby było jeszcze zabawnej to szalenie irytującym jest mnie to że itunes jest rozbite na ios.
  Osobiście mam nadzieję że pójdą w odwrotnym kierunku i zintegrują w iTunes na systemie io S wszystkie te rozbite aplikację czyli podcast filmy muzykę aplikację typu Netflix i być może programy tv zrobią z iTunes swego rodzaju Server multimediów.
  Wypożyczalnia i kupowanie filmów w sklepie iTunes też jest dla mnie bardzo wygodne bo są tam treści dużo nowsze niż popularnych serwisach streamingowych.
  Pozdrawiam
  Jarek
  Wysłane z iPhone’a

  • pemmax

   Panie Jarku bardzo jestem ciekaw czyja szklana kula się sprawdzi 🙂

   • Jarosław Garbacz

    Rozumiem punkt widzenia osoby, która korzysta tylko z jednej funkcji iTunes np. Apple music. Dla niej ta aplikacja może być jak strzał z armaty do Wróbla. Złotym środkiem mogłaby być funkcja, dzięki której dostosowali byśmy iTunes do swoich potrzeb czyli np. zaznaczenie ptaszkami aplikacji, których chcemy używać, nawet jeżeli byłoby to tylko Apple music A iTunes dostosował by się graficznie pod nasze potrzeby