^

Skaner tęczówki w Samsungu nie taki bezpieczny

Redakcja

24 maja 2017

Niezbyt długo Samsung cieszył się bezpieczeństwem skanera tęczówki zainstalowanym w swoim najnowszym telefonie. Niespełna miesiąc po premierze modelu Galaxy S8 zabezpieczenie zostało w pomysłowy i dosyć prosty sposób złamane.
Za odkryciem możliwości obejścia zabezpieczenia za pośrednictwem skanera tęczówki stoi niemiecka grupa Chaos Computer Clubs, która podzieliła się swoim rozwiązaniem i można je zobaczyć na poniższym filmie.

Procedura jak widać, nie wymaga ingerencji chirurgicznej i obnaża wszystkie słabe punkty tego rozwiązania. Najgorsze jest to, że ostatnio słyszeliśmy wiele informacji na temat domniemanego zastosowania skanera tęczówki w nowym iPhonie. Mamy jednak nadzieję, że Apple utrzyma swoją bardzo dobrą opinię w kwestii zabezpieczeń i nie wprowadzi tak prostej do złamania formy zabezpieczenia w swoim nowym produkcie.
Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy