W świecie użytkowników Apple od czasu do czasu dokonują się rewolucje. Niewątpliwie taką zmiana był Mac App Store z aplikacjami na macOS. W mojej ocenie kolejną zmianą, która wpłynie na rynek aplikacji było wprowadzenie przez firmę MacPaw usługi Setapp, w styczniu tego roku. Pomysł jest prosty i znany już w świecie muzyki i filmów – za abonament mamy dostęp do jak największej liczby aplikacji. Konsekwentnie pomysł ten jest realizowany i dziś Setapp to 73 programy, praktycznie ze wszystkich możliwych kategorii.
Przy takiej ilości aplikacji możemy poczuć się sfrustrowani. A jeśli sobie uświadomimy, że Setapp chce sięgnąć liczby trzystu tytułów to już całkowicie rozłożymy ręce podczas próby wyboru odpowiedniego narzędzia do pracy. Właśnie dlatego nowa odsłona usługi wprowadza poważną zmianę w zarządzaniu programami. Ułatwia to zorientowanie się w całej strukturze oferowanych aplikacji. Od dziś Setapp ma czytelny podział na 10 kategorii. Każdy program ma swój opis wraz ze zrzutami ekranu oraz linkiem do strony producenta.
Aplikacje z zestawu ulokowano w jednym folderze. Mamy tu wyraźnie zaznaczone, który program został pobrany na dysk. Dostęp do aplikacji możemy mieć również z belki systemowej oraz poprzez tradycyjne wyszukiwanie przez Spotlight.
Miesięczny dostęp do Setapp kosztuje 9,99 dolarów. Przez jeden miesiąc można przetestować usługę bez ponoszenia żadnych kosztów. Z aplikacji można korzystać na pięciu dowolnych komputerach, a zarządzanie nimi jest wygodne z panelu użytkownika.
Witryna Setapp – www.setapp.com
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.