^

Jak zrobić z Apple Watch iPoda?

Redakcja

19 kwietnia 2017

Jeśli jesteś posiadaczem zegarka od Apple i słuchawek bluetooth, możesz w bardzo prosty sposób korzystać z Watch’a jak z iPoda. To ciekawy sposób na uniezależnienie się od iPhone’a, szczególnie dla osób uprawiających sport.

Na początku był iPod

Wszyscy kochaliśmy iPody Shuffle i Nano. bByły lekkie, dyskretne i cieszyły nas ulubionymi dźwiękami. Jednak dla użytkowników Apple Music stały się zupełnie bezużyteczne, gdyż producent nie dał im możliwości synchronizacji z tą usługą. Pozostało jedynie korzystanie z iPhone’a lub iPoda Touch, co nie zawsze było wygodne szczególnie jeśli uprawiamy sport. Sytuację zmieniła premiera Apple Watch. Zegarek ten posiada wewnętrzną pamięć i może być niezależnym odtwarzaczem muzyki, nawet pochodzącej z Apple Music. Poniżej krótka instrukcja jak go poprawnie skonfigurować do odtwarzania muzyki z Apple Music przez słuchawki bluetooth.
Parowanie słuchawek z Apple Watch

Parowanie słuchawek

 1. Przede wszystkim musimy wprowadzić nasze słuchawki w tryb parowania zgodnie z zaleceniami producenta.
 2. Na Apple Watch wchodzimy w Ustawienia/Bluetooth i czekamy, aż zegarek wykryje nasze słuchawki. Należy zwrócić uwagę na to czy nie są sparowane z innym działającym urządzeniem. Warto wyłączyć bluetooth we wszelkich posiadanych urządzeniach, gdyż mogą zakłócić parowanie.
 3. Klikając etykietkę z nazwą naszego modelu słuchawek łączymy w parę odnalezione słuchawki i możemy już z nich korzystać. Jeśli pojawią się problemy z połączeniem konieczny może być restart zegarka.

Synchronizacja muzyki z Apple Watch

Synchronizacja muzyki

Gdy słuchawki są już sparowane, pozostaje nam tylko synchronizacja ulubionej muzyki z naszym zegarkiem za pośrednictwem iPhone’a (można także skorzystać z programu iTunes).

 1. W aplikacji Muzyka wybieramy dowolną piosenkę, album lub playlistę z Apple Music, pobieramy ją do pamięci iPhone’a, po czym z listy opcji wybieramy „Dodaj do listy utworów. Następnie tworzymy nową listę lub dodajemy poprane utwory do istniejącej już listy.
 2. Aby przeprowadzić synchronizację, podpinamy zegarek do ładowarki, sięgamy po iPhone’a i uruchamiamy aplikację Watch. Szukamy ustawień „zegarkowej” aplikacji Muzyka, dotykamy opcję „Synchronizowana muzyka” i wybieramy naszą Listę do synchronizacji.
 3. Czekamy cierpliwie, aż pliki zostaną przekopiowane na zegarek. Następnie uruchamiamy aplikację Muzyka na zegarku, wybieramy naszą listą i cieszymy się muzyką w słuchawkach.

Teraz możemy spokojnie zostawić iPhone’a w domu i wybrać się na trening lub spacer bez dodatkowego balastu. Wszystkie pliki zostały zsynchronizowane z pamięcią zegarka. Stracimy tylko na chwilę łączność ze światem, ale czy to nie o to czasem chodzi?

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

 1. DonPatagon

  Szkoda, że aplikacja Walkmeter w zegarku nie zadziała bez iPhone 🙁

 2. Marcin Łukiańczyk

  ja to bym cieszył się z takiej opcji w spotify z applewatch 🙂 m