Wybierz Strona

Apple udostępnia pakiet biurowy iWork za darmo

Apple udostępnia pakiet biurowy iWork za darmo

Wszyscy użytkownicy komputerów Apple mogą od dziś za darmo pobrać pakiet biurowy iWork. Do tej pory tylko posiadacze nowych komputerów byli uprzywilejowani w tym temacie. Po aktywacji komputera, sekcji Kupione (Purchased)w AppStore otrzymywali dostęp do linków, skąd można było zainstalować wspomniane wcześniej aplikacje. Dziś to ograniczenie zostało zdjęte i aplikacje może pobrać za darmo każdy.
W skład iWork wchodzą: Pages – edytor tekstu, Keynote – program do tworzenia prezentacji oraz Numbers – arkusz kalkulacyjny. Dla użytkowników domowych, czy osób prowadzących małą firmę zestaw narzędzi jaki otrzymujemy jest w stu procentach wystarczający do wygodnej pracy z dokumentami.

Ostatnia aktualizacja pakietu z września 2016 roku wniosła istotne zmiany umożliwiające pracę w zespole. Również „przeglądarkowa” odsłona pakietu biurowego wyszła z beta-testów oferując narzędzia do tworzenia dokumentów bez potrzeby instalacji oprogramowania. iWork powoli ale systematycznie jest ulepszany stając się doskonałym narzędziem pozwalającym utrzymać przy życiu mit, że Mac to komputer gotowy do pracy natychmiast po wyjęciu go z pudełka.
Więcej o iWork – https://www.apple.com/pl/iwork/
Również aplikacje z pakietu iLife (iMovie i GarageBand) zostały dziś udostępnione za darmo.
Źródło informacji: MacRumors

O autorze

Przemysław Marczyński

Dziennikarz technologiczny. Redaktor naczelny miesięcznika Mój Mac Magazyn. Od przeszło 10 lat tworzy serwis internetowy www.mojmac.pl. Podcaster. Współautor książki "macOS Mojave. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl

Komentarz

  1. Krzysztof Kwiatkowski

    Czy to dobry krok zobaczymy za jakiś czas. Oby tylko nie sprawiło to jeszcze większego spowolnienia prac nad pakietem i w końcu zaprzestania jego rozwoju. Piszę to świadomie, bo do dziś nie można w komórce arkusza wstawić pionowego tekstu (pomijając wstawienie pola tekstowego).

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mój Mac Magazyn

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!