Wybierz Strona

iPhone z czujnikiem 3D

iPhone z czujnikiem 3D

  • 0
  • 07.03.2017
Redakcja

Rosną spekulacje, że do tegorocznego iPhone’a 8 zostanie zaimplementowany czujnik 3D. Według Barclays może działać na dwa różne sposoby. Doniesienia z łańcucha dostaw zakładają, że Apple zamierza użyć obu kombinacji.
Pierwszym i zarazem najprostszym sposobem wykrywania przestrzeni 3D jest użycie metody nazywanej Time of Flight (TOF). Nadajnik wysyła sygnał (na przykład w podczerwieni), który odbija się od obiektu przed iPhone’em i wraca do czujnika. Z serii zsynchronizowanych odbić iPhone może stworzyć obraz 3D, który jest przed nim.
Druga metoda znana jako Structured Light , projektuje wzory świetlne na obiekcie i analizuje ich deformacje. iPhone może następnie przeanalizować te deformację aby obliczyć kształt obiektu.
Prezes Apple Tim Cook wielokrotnie wyrażał zainteresowanie  rozszerzoną rzeczywistością. Jeden z  raportów UBS sugeruje, że Apple ma 1000 inżynierów, którzy pracują nad nią, i że technika ta może zadebiutować w iPhone 8.
Źródło 
 

O autorze

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie Mój Mac Magazyn. Pismo z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek. Nie przeocz żadnego wydania.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!