^

[MWC17] ChatSim – Karta SIM dla podróżników

Remek Rychlewski

2 marca 2017

ChatSim to kosztująca 12€ rocznie karta SIM umożliwiająca korzystanie z popularnych komunikatorów. Jeśli więc sporo podróżujesz a zależy Ci na tym aby pozostać w kontakcie z przyjaciółmi może to być rozwiązanie dla Ciebie. Po zakupie przed pierwszym użyciem karata wymaga aktywacji przez stronę internetową producenta.
Nie trzeba martwić się o rozmiar karty ponieważ jest ona uniwersalna. Można jej używać zarówno w telefonie jak i routerze przenośnym. Dostęp do nieograniczonych wiadomości tekstowych jest zapewniony bez dodatkowych opłat roamingowych niemal na całym świecie przez cały rok po pierwszej aktywacji. Tak naprawdę to do pokrycia całego globu brakuje jedynie Mongolii i kilku bardziej egzotycznych krajów w Afryce.
Karta obsługuje aktualnie następujące komunikatory:
– WhatsApp
– Telegram
– BBM
– Facebook Messenger
– WeChat
– QQi
– Line
– Hike
– Kakao

Podczas rozmowy z twórcą oczywiście pytaliśmy się czy są plany na udostępnienie iMessage. Wg. ChatSim nie jest to jednak komunikator jako taki i nie mają w planach wprowadzania tej usługi.
W standardowym abonamencie karta ograniczona jest tylko i wyłącznie do przesyłania wiadomości tekstowych. Aby móc korzystać z multimediów niezbędny jest zakup dodatkowego pakietu. Nie pozwoli nam on jednak na korzystanie z internetu przy pomocy inny aplikacji a jego pojemność zależna jest od kosztów transmisji danych w danej lokalizacji.
Stosowny pakiet możemy dodać podczas zakupu online i wtedy poza 31,5€ (12€ karta, 12€ abonament na rok, 7,50€ przesyłka do polski) zapłacimy zależności od wybranego pakietu kolejne 12, 30 bądź 60€.

Komentarze (1)
L

1 komentarz